لطفاً صبر کنید ...

وبلاگ جی مد

اخبار ، آموزش ، اطلاع از امکانات جدید ، مقالات ، موفقیت ها و ... را در وبلاگ جی مد بخوانید.

استفاده از فن آوری واقعیت مجازی در حوزه پزشکی

استفاده از فناوری واقعیت مجازی در حوزه پزشکی

صنعت بهداشت و درمان با وجود موسساتی که از تصاویر کامپیوتری برای تشخیص و درمان بیماری‌ها استفاده می‌کنند، یکی از بزرگ‌ترین استقبال‌کنندگان از تکنولوژی واقعیت مجازی است. شبیه‌سازی‌های واقعیت مجازی از قبیل آنچه شرکت‌های نرم‌افزاری Surgical Theater و Conquer Mobile تولید می‌کنند، می‌توانند تصاویر تشخیصی درست و دقیقی را از اسکن‌ها و مدل‌های سه‌بعدی تهیه شده از آناتومی بیماران را ایجاد کنند. مدل‌های مجازی به پزشکان و جراحان تازه‌کار و باتجربه کمک می‌کنند تا بتوانند امن‌ترین و موثرترین راه برای پیدا کردن محل تومورها را ارائه دهند، ابزارهای جراحی را در جای درست قرار دهند یا امکان تمرین و تست درمان‌ها و عمل‌های جراحی پیچیده را فراهم بیاورند. صرف‌نظر از جراحی، واقعیت مجازی همچنین می‌تواند به عنوان یک ابزار موثر و مقرون به صرفه برای توانبخشی به‌کار برده شود. بیماران ضایعات مغزی و نخاعی در سراسر اروپا حالا می‌توانند از یک درمان موثر مبتنی بر واقعیت مجازی که از سوی شرکت MindMazeto ارائه شده است، بهره ببرند. این درمان امکان بازیابی عملکرد فیزیکی و شناختی را با روند درمانی سریع‌تر از روش‌های معمول برای بیماران فراهم می‌آورد. تمرینات مجازی و بازخوردهای در لحظه در درمان MindMazeto احساس انجام یک بازی را در بیمار ایجاد کرده و با ایجاد انگیزه در بیماران، آنها را به تمرین هر روزه ترغیب می‌کند.

مشاهده کامل نوشته
prp - پی آر پی

پلاکت درمانی ( سلول درمانی ) یا PRP روش نوینی می باشد که بر اساس استفاده از فاکتورهای رشد پلاکتهای خون، فیبروبلاستها و سایر سلولهای بنیادی تحریک و باعث کلاژن سازی می شود. کلاژن نقش بسیار مهمی در حفظ طراوت و جوانی پوست دارد و با سنتز کلاژن جدید، پوست جوانی و زیبایی خود را به تدریج به دست خواهد آورد. PRP روشی 100% طبیعی است که با استفاده از اجزای خون خود بیمار برای تحریک و نوسازی بافت های آسیب دیده در مناطق صورت، گردن، سر و سینه، دست ها و بدن مورد استفاده قرار می گیرد .

مشاهده کامل نوشته
سرطان پوست-غیرتهاجمی

دبیر اتحادیه صادرکنندگان تجهیزات پزشکی گفت: 60 درصد تجهیزات پزشکی مورد نیاز کشور از خارج تأمین می شود. رضا کمپانی به سابقه تأسیس اتحادیه صادرکنندگان تجهیزات پزشکی ایران اشاره کرد و افزود: این اتحادیه از شش سال پیش در کشور تأسیس شده است.وی همچنین اظهارداشت: هم اکنون 25 شرکت بزرگ تولیدکننده تجهیزات پزشکی عضو این اتحادیه است و 80 درصد صادرات تجهیزات پزشکی نیز از طریق این شرکتها صورت می گیرد.

مشاهده کامل نوشته

تشخیص سرطان پوست به روش غیر تهاجمی در ایران

سرطان پوست-غیرتهاجمی

به منظور ارائه روش‌های کم تهاجمی برای تشخیص سرطان‌های پوست، به تازگی پژوهشگران دانشگاه صنعتی امیرکبیر با اجرای طرح پایلوت توانستند از طریق ژنی موجود در خون اقدام به تشخیص این بیماری کنند. سرطان‌ سلول‌ سنگفرشی‌ پوست، رشد بدخیم‌ لایه‌ اپی‌ تلیالی‌ (سطح‌ خارجی‌) پوست است که معمولا پوست‌ نواحی‌ در معرض‌ آفتاب‌، نظیر صورت‌، گوش‌ها، دست‌ها یا بازوها را درگیر می کند. در حال حاضر روش بیوبسی (نمونه برداری) یک روش مرسوم برای تشخیص انواع سرطان پوست است که به عنوان یک روش تهاجمی شناخته می شود؛ این روش منجر به خونریزی،  عفونت و ایجاد استرس در بیمار می‌ شود.

مشاهده کامل نوشته

همه چیز در مورد دیالیز Dialysis و بیماران دیالیزی

دیالیز

دیالیز یا تراکافت (Dialysis) فرایندی است که در آن ترکیب مواد حل شونده در یک محلول با در معرض قرار گرفتن با محلول دیگر که از طریق غشای نیمه تراوا از هم جدا شده‌اند، تغییر می‌ کند. مولکول های آب و مواد با وزن مولکولی کم می‌ توانند از منافذ غشا عبور کرده ولی مواد با وزن مولکولی زیاد مانند پروتئین ها نمی‌ توانند عبور کنند. دیالیز در تصفیه خون بیماران دچار نارسایی کلیه استفاده می‌ شود. دیالیز (تراکافت) در مبتلایان به نارسایی حاد کلیه وقتی سطح نیتروژن اوره در سرم خون(BUN) به ۱۰۰ - ۷۰ میلیگرم در دسی‌ لیتر می‌ رسد. یا هنگامی که کلیرانس کراتینین به کمتر از ۲۰ - ۱۵ میلی‌ لیتر در دقیقه کاهش می‌ یابد، شروع می‌ شود. به مجموعه نشانه‌ ها و علایمی که به علت آثار سمی افزایش مواد نیتروژنی و دیگر مواد زاید در خون ایجاد می‌ شود، سندرم اورمی گویند. وضعیت عقلانی و روانی این بیماران تغییر می‌ کند و عاقبت دچار گیجی شده و نهایتاً به اغما می‌ روند. سندرم اورمی هنگامی قابل پیش بینی است که کلیرانس کراتینین از ۱۰ میلی‌لیتر در دقیقه به ازای ۱٫۷۳ متر مربع سطح بدن کمتر شود.

مشاهده کامل نوشته
لوگوی جشنواره وب و موبایل ایران