لطفاً صبر کنید ...

وبلاگ جی مد

اخبار ، آموزش ، اطلاع از امکانات جدید ، مقالات ، موفقیت ها و ... را در وبلاگ جی مد بخوانید.

آزمایش HIV (بیماری ایدز) به کمک یک دستگاه USB

آزمایش HIV یا همان بیماری ایدز از آن دسته آزمایش‌هایی است که به تجهیزات پیشرفته و البته گران‌قیمت نیاز است. اما در انگلیس، دانشمندان موفق به ساخت یک دستگاه USB شده اند که می‌تواند در کوتاه‌ترین زمان و با دقت هرچه تمام‌تر وجود ویروس HIV موجود در خون بیماران را اندازه‌گیری کند.

مشاهده کامل نوشته

عیوب انکساری علت بیشترین مراجعه به چشم پزشک

رئیس انجمن چشم پزشکی ایران گفت: براساس آمارها بیشترین عارضه چشم در کشور مربوط به عیوب انکساری در سنین مختلف و بعد از آن بیماری آب مروارید است. وی افزود: توارث، تغذیه و استفاده مدام از وسایل الکترونیکی از عوامل بروز عیوب انکساری است که منجر به افزایش نزدیک‌ بینی در افراد می شود.

مشاهده کامل نوشته

فتوتراپی (Phototherapy) چیست ؟

فوتوتراپی نوزادان به معنی تاباندن نور به پوست نوزادانی است که مبتلا به بالا رفتن بیش از اندازه بیلی‌روبین غیرمستقیم شده‌اند. بیلی‌روبین بیش از همه به قسمت آبی طیف نور مرئی در حدود ۴۶۰ نانومتر واکنش نشان می‌دهد. چراغهایی که نور حدود ۴۶۰ تا ۴۹۰ نانومتر تولید می‌کنند، بدرد فوتوتراپی می‌خورند. بطور معمول، بیلی‌روبین از راه کونژوگه شدن در کبد با اسید گلوکورونیک دفع می‌شود. گلوکورونیدهای بیلی‌روبین که در صفرا قابل حل هستند با صفرا که در روده ترشح می‌شود، بیلی‌روبین را از بدن خارج می‌کند. در بعضی از نوزادان، نارسایی کونژوگه شدن (که در نوزادان نارس شدیدتر است)، همراه با افزایش مقدار گلبولهای سرخی که از بین می‌روند، باعث می‌شود که دفع بیلی‌روبین به خوبی انجام نشود. عواملی از قبیل واکنش سیستم ایمنی علیه گلبولهای قرمز خودی (ایزوایمونیزاسیون)، بیماریهای همولیتیک ارثی و خون نشت کرده به بیرون رگهای نوزاد (مثلاً کبود شدگی‌های پوست و سفال‌هماتوم‌ها) از یک سو و نقائص ژنتیکی متابولیسم بیلی‌روبین مانند سندرم شایع ژیلبرت، از سوی دیگر به نارسایی دفع بیلی‌روبین کونژوگه کمک می‌ کنند.

مشاهده کامل نوشته

برای تمامی شرکت های تجهیزات پزشکی صفحه ی اختصاصی در جی مد طراحی و ایجاد شد. 

مشاهده کامل نوشته

تجهیزات پزشکی قاچاق را آتش میزنیم

قاچاق کالای تجهیزات پزشکی

مدیرکل نظارت بر تجهیزات و ملزومات پزشکی سازمان غذا و دارو از اجرای دو مانور بزرگ پایش سطح عرضه خبر داد. به گزارش پایگاه خبری سلامانه، دکتر محمود بیگلر اظهار کرد: برای آنکه بتوانیم سطح عرضه را برای تجهیزات و ملزومات پزشکی قاچاق ناامن کنیم؛ دومانور بزرگ پایش مراکز عرضه را طی روزهای آینده در دستور کار قرار داده‌ایم. وی افزود: تجهیزات و ملزومات دندانپزشکی و آزمایشگاهی در اولویت این طرح است.

مشاهده کامل نوشته