لطفاً صبر کنید ...

وبلاگ جی مد

اخبار ، آموزش ، اطلاع از امکانات جدید ، مقالات ، موفقیت ها و ... را در وبلاگ جی مد بخوانید.

هدست آرام بخش (Thync)

 

دانشمندان شرکت آمریکایی Thync هدست ای ارائه داده‌اند که از تکانه‌های الکتریکی برای تغییردادن خلق‌و‌خوی کاربر و تمدد اعصاب وی استفاده می‌کند.

مشاهده کامل نوشته

نقش چاپگرهای سه بعدی (3D) در پزشکی

 

هر روز خبری جالب از دستاوردهای جدید فناوری چاپگرهای سه بعدی به گوش می‌رسد، اما هنوز هم پتانسیل واقعی این تکنولوژی، آن گونه که باید و شاید آشکار نشده و کاربردهای متعدد آن مورد آزمایش قرار نگرفته‌اند. دست کم می‌توان گفت کارنامه‌ی حضور هر چند کوتاه این فناوری در عرصه‌ی پزشکی، تا بدین جا پربار و قابل قبول بوده است.

مشاهده کامل نوشته

بازوبند صوتی (armband) که بروز تب را گزارش میدهد

 

محققان ژاپنی موفق به ساخت بازوبند خورشیدی هوشمندی شده اند که می تواند آلارمی برای گزارش افزایش دمای بدن یا تب در بیماران باشد.

مشاهده کامل نوشته

درمان ضایعات سرطانی پوستی با LED در ایران

 

عضو هیات علمی گروه پژوهشی ترمیم نوری بافت جهاد دانشگاهی علوم پزشکی تهران گفت: باتوجه به اینکه فناوری ساختLED های پزشکی درکشور موجود است می توانیم از این منبع در درمان ضایعات سرطانی پوستی استفاده کنیم. غلامرضا اسماعیلی جاوید گفت: پس از ظهور لیزر و دستیابی بشر به نوری با کیفیت مناسب، تحول عظیمی در درمان برخی از بیماری ها در حوزه های مختلف از جمله چشم پزشکی و پوست ایجاد شد اما بدلیل گرانقمیت بودن آنها و برخی از ویژگی های منابع لیزری، محدودیت هایی در استفاده از آنها وجود داشت.

مشاهده کامل نوشته

 

به تازگی محققان مرکز RIKEN و شرکت Sumitomo Riko ژاپن در قالب یک همکاری مشترک روباتی به نام Robear طراحی و ساخته اند که به طرز جالب توجهی از سالمندان نگهداری می کند.

مشاهده کامل نوشته