لطفاً صبر کنید ...

وبلاگ جی مد

اخبار ، آموزش ، اطلاع از امکانات جدید ، مقالات ، موفقیت ها و ... را در وبلاگ جی مد بخوانید.

رادیوگرافی

رادیوگرافی یکی از مهم ترین روش های تشخیصی است بنابرین هرچه تصویر گرفته شده از از وضوح بیشتری برخوردار باشد تشخیص نیز بهتر و دقیق تر خواهد بود اما مسئله مهم میزان تابشاشعه ایکس و دوز استاندارد این اشعه برای بیماران است.تصویر بهتر نیازمند تابش بیشت و قوی تر است اما این موضوع سبب بالارفتن دوز تحمیلی اشعه ایکس به بیمار می شود.
حال اگر دستگاه رادیوگرافی بتواند در زوایای مختلف چرخش و حرکت داشته باشد تصاویر با کیفیت تری را با دوز تحمیلی اشعه ایکس کمتر ارائه خواهد داد و همچنین برای بیمارانی که باید در حالت های خاص مورد رادیوگرافی قرار بگیرند شرایط بهتری فراهم می کند.

مشاهده کامل نوشته

سل کانتر چیست؟

دستگاه های سل کانتر یکی از پرکاربردترین و اصلی ترین تجهیزات آزمایشگاهی هستند. با این دستگاه می توان تعداد گلبول های قرمز(RBC)، گلبول های سفید (WBC) و پلاکت ها را اندازه گیری کرد. علاوه بر این برخی از این دستگاه ها قابلیت اندازه گیری هموگلوبین، هماتوکربت (MCV) ، MCH، MCHC، مرفولوژی گلبول های قرمز را نیز دارند و تعداد اندکی از آنها شمارش افتراقی سلول های سفید (شمارش تعداد لنفوسیت ها، مونوسیت ها و گرانولوسیت ها) را انجام می دهند.

مشاهده کامل نوشته

خواب شبانه آرام

ایرفون هایی برای خواب آرام کاربران است.شاید این موضوع عجیب به نظر برسد اما  ایرفون های جدید خواب شبانه آرامی را برای کاربران خود به ارمغان می آورند.ایرفون Sleepbuds در طول مدت خواب با کاهش قابل توجه صدای محیط، هر زمان که صدای بلند یا آزاردهنده ای مانند عبور یک کامیون از خیابان یا خر و پف دیگران در محیط در فضا پخش شود، فایل صوتی از پیش تعیین شده را به صورت ملایم و با ولوم متناسب در گوش های کاربر پخش کرده و صدای آزاردهنده را پوشش می دهند.تکنولوژی تشخیص صدای این ایرفون ها با توجه به سنسورهای به کار رفته با بالا رفتن فرکانس صدای محیط اطراف موسیقی مورد نظر شما یا از پیش تعیین شده توسط برنامه متصل به تلفن همراه را در گوش شما پخش می کنند تا خوابی آرام داشته باشید.

مشاهده کامل نوشته

آشنایی با دستگاه ساکشن

دستگاه ساکشن (Suction) یا وکیوم پمپ (Vacuum Pump) دستگاهی است که توسط پمپ مکش و با ایجاد خلاء ، باعث ایجاد فشار منفی شده و هوا و مایعات را به دورن می‌کشد. از این وسیله برای خارج کردن مایعات مترشحه از شکاف ایجاد شده برای جراحی ها و نیز هر جا که حجم مایعات خارج شده از بدن بیمار بالا باشد ، استفاده می شود. این وسیله از آلوده ترین تجهیزات مورد استفاده در مراکز درمانی است.دستگاه ساکشن یکی از وسایل ضروری بیمارستان بوده،این دستگاه لازم است که دراتاق عمل واتاق بیهوشی ، اتاق بهبودی ، بخش مراقبت های ویژه و سایر بخش ها وجود داشته باشد.
 

مشاهده کامل نوشته

بررسی تخصصی دستگاه سونیکید

سونیکید (Sonicaid) آشکار ساز ضربان قلب جنین می باشد.  برای محاسبه تعداد ضربان قلب جنین و تشخیص صدای قلب آن به‌کار می‌رود، به این صورت که دستگاه مجهز به یک میکروفون حساس و قوی است که به‌وسیله آن صدای قلب جنین ثبت و توسط یک بلندگو شنیده می‌شودسونو کید معمولا در مطب‌های پزشک زنان و زایمان، بیمارستان‌ها، مامایی و ... جزء وسایل ضروری محسوب می شود.بررسی فیزیولوژیک و مبنای علمی دستگاه به همراه طرزکار واجزای تشکیل دهنده دستگاه دراین مطلب توضیح مختصری داده شده است.

مشاهده کامل نوشته