لطفاً صبر کنید ...

وبلاگ جی مد

اخبار ، آموزش ، اطلاع از امکانات جدید ، مقالات ، موفقیت ها و ... را در وبلاگ جی مد بخوانید.

یکی از پرکاربرد ترین تجهیزات پزشکی در بخش های مختلف پزشکی تخت می باشد . انواع تخت شامل تخت های جراحی / الکتریکی / مکانیکی می باشند .

 

مشاهده کامل نوشته

ماه گذشته گزارشی از ناسا درخصوص شرایط جوی زمین در ۳۰سال آینده منتشر شد که نگرانی بسیاری از کشورهای جهان از جمله کشورهای خاورمیانه را در پی داشت. در این گزارش آمده که به‌دلیل شرایط لایه اوزن و همچنین انحراف زمین از مسیر چرخشی خود به دور خورشید، ۴۵ کشور جهان دچار خشکسالی شدید شده و در صورت عدم ذخیره منابع آبی، دچار بحران در تولید کشاورزی و همچنین دامداری می‌شوند. نکته قابل‌توجه در این گزارش آن است که ایران رتبه چهارم فهرست۴۵ کشور در معرض خطر را به خود اختصاص داده است. البته در اینکه بحران آب یک مساله جدی است، شکی وجود ندارد، اما اینکه به یکباره یک موج رسانه‌ای علیه یونیت‌های دندانپزشکی، مبنی بر اتلاف زیاد آب در آن‌ها ایجاد شود، تامل برانگیز است. خاص آنکه منبع این اخبار وزارت بهداشت باشد. دیروز، وزیر بهداشت با بیان اینکه سالانه بیش از یک میلیارد لیتر آب در دندانپزشکی‌ها به هدر می‌رود، از برنامه‌های این وزارتخانه برای جلوگیری از هدررفت آب خبر داد.

 

مشاهده کامل نوشته

آشنایی با دستگاه گاما نایف (gamma knife)

گاما نایف یا چاقوی گاما (Gamma Knife) نوعی تکنیک پرتودرمانی در فیزیک پزشکی است. سیستم‌های گامانایف از پرتوهای ایزوتوپ کوبالت-۶۰ بهره می‌برند، و برای مداوای معضلاتی همانند غدد سرطان ناحیه سر استفاده می‌شوند. این سیستم‌ها که (به فرم امروزیشان) توسط لارس لکسل سوئدی در سال ۱۹۶۷ ابداع گردیدند . به ۲۰۱ چشمهٔ ۳۰ کوری برای عملیات پرتوزایی مجهزند. پیشتر از آن نیز هارولد جانز کانادایی نیز از چشمه‌های کوبالت-۶۰ برای مداوای بیماران استفاده کرده بود. از سازندگان اصلی این سیستم‌ها میتوان شرکت سوئدی الکتا را نام برد. گاما نایف حداکثر می‌تواند غدد 5.3 سانتی متر را درمان کند .

 

مشاهده کامل نوشته

 

بیست چهارمین کنفرانس ملی و دومین کنفرانس بین المللی مهندسی زیست پزشکی ایران دانشگاه صنعتی امیر کبیر (پلی تکنیک ایران)

مشاهده کامل نوشته

دستگاه EECP یکی از دستگاه های کاربردی در پزشکی قلب است. ازاین دستگاه برای کسانی که امکان انجام عمل قلب باز در ان ها وجود ندارد استفاده می شود.این دستگاه بدون عمل قلب باز باعث عروق by passقلبی می شود.

 

مشاهده کامل نوشته