جدیدترین اخبارومقاله ها

دسته بندی موضوعی

راهنمای انتخاب بهترین دستگاه ماساژور

۲۷ ارديبهشت ۱۴۰۱

همه ما بعد از سپری کردن یک روز سخت کاری زمانی که در راه منزل هستیم فقط به این موضوع فکر می کنیم که به محض رسیدن به خانه یک دوش آب گرم بگیریم و کمی استراحت کنیم. برخی مشاغل به قدری افراد را دچار فرسایش های ذهنی و جسمی می کنند که هیچ چیز جز یک ماساژ عالی نمی تواند درمان رفع خستگی برای آن ها باشد. به همین دلیل است که خرید ماساژور یک خرید متداول در بین افرادی است که که قصد دارند دردهای عضلانی خود را کاهش دهند. با ما همراه شوید چرا که قصد داریم نکات مهم خرید بهترین دستگاه ماساژور را مورد بررسی قرار دهیم.

تخفیف فوق العاده: خرید دستگاه نوار مغز با قیمت مناسب را از دست ندهید و برای مشاهده انواع دستگاه eeg کلیک کنید.

البته ماساژور را می توان یک دستگاه درمان دانست. این دستگاه تنها برای رفع خستگی استفاده نمی شود و دارای کاربردهای زیادی برای درمان دردهای مفصلی و درمان دردهای عضلانی به شمار می رود. اگر قصد دارید یک ماساژور حرفه ای و با کیفیت خریداری کنید.

هدف تان از خرید دستگاه ماساژور چیست؟

پیش از اینکه اقدام به خرید ماساژور نمایید باید هدف تان را از این خرید مشخص کنید. ماساژورها دارای انواع و اقسام گوناگونی هستند. ماساژور کف پا، ماساژور گردن، صندلی ماساژ، ماساژور کمر، ماساژور ساق پا و یا ماساژور بازو و شانه. در واقع می توان گفت که ماساژور ها هر کدام روی نقاط خاصی از بدن فوکوس می کنند. از آنجایی که سبک زندگی افراد با هم متفاوت است و افراد مشاغل مختلفی دارند ممکن است به نوع خاصی از ماساژور نیاز داشته باشند.

تخفیف فوق العاده: خرید دستگاه سنجش تراکم استخوان با قیمت مناسب را از دست ندهید.

به عنوان مثال ممکن است شغل شما به نحوی باشد که در طول روز دائما ایستاده اید و زمانی که به خانه می رسید در قسمت کف پا احساس درد می کنید. بنابراین باید اقدام به خرید ماساژور کف پا نمایید. در طرف دیگر ممکن است شغال تان به نحوی باشد که در طول روز دائما پشت کامپیوتر نشسته اید و در آخر روز احساس درد در گردن و کمر دارید.

مشورت با پزشک متخصص

اگر دچار دردهای موضعی همچون دردهای عضلانی و دردهای مفصلی هستید و قصد دارید از ماساژور به عنوان یک وسیله درمانی استفاده کنید باید از پزشک متخصص خود مشورت بگیرید.

ماساژور دستی یا برقی؟

مطمئنا شما هم قبل از خرید ماساژور با انواع مختلف ماساژور برقی و ماساژور دستی مواجه خواهید شد. ماساژور های دستی دارای انواع مختلف لاستیکی، فلزی، چوبی و پلاستیکی هستند و می توانند به شکل گوی غلتان یا ثابت ساخته شده باشند. این ماساژور ها دارای قیمت کمتری هستند اما کارایی آن ها نیز چندان قوی نیست. در دست دیگر ماساژور های برقی را خواهیم داشت که علاوه بر ماساژ دادن نقاط مختلف بدن، نقطه مورد نظر را گرم می کنند و موجب بهبود گردش خون در آن قیمت خواهند شد.

تخفیف فوق العاده: خرید دستگاه تست ورزش با قیمت مناسب را از دست ندهید.

بنابراین به واسطه ماساژور برقی فرد احساس بهتری را تجربه خواهد کرد و یقینا از میزان درد او کاسته خواهد شد. این نوع ماساژور ها هم با برق و هم با باتری کار می کنند و دارای قیمت بیشتری نسبت به انواع دستی می باشند. نوع پرتابل ماساژور برقی بیشترین میزان محبوبیت را در بین خریداران دارد.

گرمادهی دستگاه ماساژور

قبل از خرید ماساژور باید به گرمادهی ماساژور توجه کنید. برخی از ماساژورها دارای قابلیت گرمادهی نیستند و برخی دیگر این قابلیت را دارا می باشند. اگر قصد درمان عضلات آسیب دیده را دارید توصیه می شود که اقدام به خرید ماساژور با قابلیت گرمادهی نمایید چرا که منجر به بهبود گردش خون و تسکین درد خواهند شد.

تخفیف فوق العاده: خرید ویلچر با قیمت مناسب را از دست ندهید.

ویبره دهی دستگاه ماساژور

برخی ماساژورها علاوه بر ماساژدهی دارای قابلیت ویبره نیز می باشند. این قابلیت می تواند برخی مواقع بسیار کاربردی باشد. یکی از مهمترین مزیت های ماساژور ویبره ای این است که با دارا بودن انواع مختلفی از ارتعاش می تواند در بهبود درد مفصلی و عضله ای کمک کننده باشد.

ماساژور با قابلیت انتشار امواج اینفرارد

نوع خاصی از ماساژور وجود دارد که قابلیت انتشار و ساطع کردن امواج مادون قرمز را دارد. این نوع ماساژور را زمانی باید خریداری کنید که نقطه ای از بدن دچار دردهای شدید شده است. این ماساژور تولید گرمای مطلوبی می کند و می تواند مناطق آسیب دیده را به خوبی بهبود دهد چرا که موجب به جریان افتادن خون در نقطه آسیب دیده خواهد شد. کاربرد مهمی که ماساژور مادون قرمز دارا می باشد بهبود سلولیت های بدن می باشد.

تخفیف فوق العاده: خرید دستگاه بیلی روبین متر با قیمت مناسب را از دست ندهید و برای مشاهده انواع دستگاه بیلی چک کلیک کنید.

طراحی ساختار دستگاه ماساژور

نکته مهمی که در خرید ماساژور باید بدان دقت شود طراحی و ساختار ماساژور می باشد. طراحی ماساژور باید به گونه ای باشد که در دست گرفتن آن برای فرد راحت باشد و روی اندام های مربوطه عملکرد خوبی داشته باشد. در واقع طراحی ماساژور باید کاملا ارگونومیک و مطابق با فیزیک بدن انسان باشد. ماساژور به هیچ عنوان نباید در بدن شما ایجاد درد و خستگی مضاعف نماید.

برند دستگاه ماساژور

قبل از خرید ماساژور به برند ماساژور توجه داشته باشید. ماساژورهای ایرانی و خارجی در بازار با برندهای مختلف به فروش می رسند. برندهای ایرانی این روزها همپای برندهای خارجی در حال تولید محصولات با کیفیت هستند. بنابراین می توانید با کمی تحقیق برند معتبر و خوش قیمتی را برای خرید ماساژور انتخاب کنید.

تخفیف فوق العاده: خرید دستگاه اتوکلاو پزشکی با قیمت مناسب را از دست ندهید.

ابعاد و وزن دستگاه ماساژور

به هنگام خرید ماساژور توجه داشته باشید که وزن دستگاه سنگین نباشد چرا که سنگین بودن ماساژور مطمئن هم موجب فشار به دست تان خواهد شد و هم ممکن است وزن دستگاه روی اندام های شما وارد شود و ایجاد خستگی مضاعف نماید. بنابراین وزن آن را خوب بسنجید. هر چند که ماساژور بزرگ تر می توانند کیفیت درمان بهتری داشته باشند اما ماساژور های پرتابل ابعاد کوچکی دارند و می توان آن ها را به سادگی جابجا نمود.

قابلیت تنظیم سرعت و شدت ماساژ

برخی از ماساژورها دارای قابلیت تنظیم سرعت و شدت ماساژ هستند. بهتر است دستگاهی که می خرید این قابلیت را دارا باشد. بهره مندی از تنظیمات بیشتر در دستگاه ماساژور نشان از قابلیت انعطاف پذیری بهتر دستگاه دارد. دقت داشته باشید که قابلیت تنظیم سرعت به شما کمک می کند متناسب با میزان درد و خستگی سرعت دستگاه را تنظیم کنید.

تخفیف فوق العاده: خرید دستگاه کرایو با قیمت مناسب را از دست ندهید.

نتیجه گیری

به هنگام خرید ماساژور باید فاکتورهای مختلفی را مد نظر داشته باشید. قیمت ماساژور، نوع ماساژور، پرتابل بودن ماساژور، بهره مندی از تنظیمات شدت، سرعت، تایمر، ویبره و مادون قرمز، نوع بالشتک های دستگاه و منطقه ای که قصد ماساژدهی آن را دارید همگی در انتخاب ماساژور موثر هستند. اگر قصد استفاده از ماساژور به منظور بهبود دردهای مفصلی و عضله ای را دارید حتما از نظر و مشورت پزشک متخصص ایتفاده کنید.

نظرات کاربران

ثبت نظر شما