جدیدترین اخبارومقاله ها

دسته بندی موضوعی

معرفی و بررسی محصولات ارتوپدی ثابت کننده دست و آویز دست

۲۷ ارديبهشت ۱۴۰۱

دست انسان ها می تواند در طی حوادث مختلف چون تصادف، زمین خوردن و یا اصابت با اجسام سخت دچار جراحت، آسیب، شکستگی و یا در رفتگی شود. برای درمان دست های آسیب دیده باید از تجهیزات ارتوپدی مناسب استفاده نمود. تجهیزات ارتوپدی کمک می کنند تا روند درمان دست آسیب دیده با سرعت بیشتری ی شود. از جمله این تجهیزات مهم و کاربردی باید به ثابت کننده دست و آویز دست اشاره کرد. در ادامه قصد داریم محصولات ثابت کننده دست و آویز دست را بررسی کنیم بنابراین با ما همراه باشید.

تخفیف فوق العاده: خرید دستگاه مانیتورینگ عمق بیهوشی با قیمت مناسب را از دست ندهید.

آویزهای دست منجر به نگه داشتن دست در یک نقطه ثابت می شوند و از تکان خوردن و جابجان شدن وقت و بی وقت دست جلوگیری می کنند. بنابراین فرآیند جوش خوردن و یا جا افتادن دست سریع تر طی خواهد شد. علاوه بر این در تسکین درد کمک بسیاری خواهند کرد.

ثابت کننده دست و آویز دست چیست و چه انواعی دارد؟

همانطور که در پیش تعریف اشاره شد، ثابت کننده دست و آویز دست یک تجهیز ارتوپدی کارآمد از جنس پارچه و الیاف ضد حساسیت می باشد که استفاده از آن منجر به کاهش و تسکین درد خواهد شد. این تجهیز ارتوپدی دارای انواع مختلفی می باشد. از جمله انواع ثابت کننده های دست می توان به انواع "شانه ای"، "گردنی،" "استاندارد"، "کیسه ای" و "دو تکه" اشاره کرد که هر کدام دارای کاربرد خاص خود می باشد. ثابت کننده دست جلوی ورود آسیب بیش از حد به دست را می گیرد و فشارهای وارده را کاهش می دهد. بنابراین بیماری که دست او آسیب دیده در تحمل فشار حاصل از وزن دست اش اذیت نخواهد شد. این محصول بخش زیرین ساعد را پوشش می دهد و بند آن از جنس یک کش نرم و منعطف می باشد.

کاربرد اصلی ثابت کننده دست چیست؟

ثابت کننده دست دارای انواع مختلف می باشد با این حال هدف تمام آن ها هدفی مشترک است. از ثابت کننده دست در مواقعی که دست افراد به دلایل مختلف دچار آسیب و ضرب دیدگی می گردد استفاده می شود. شکستگی آرنج، شکستگی شانه و یا شکستگی و در رفتگی مفصل مچ دست می تواند از کاربردهای مهم ثابت کننده دست باشد. افراد می توانند با توجه به جثه و فیزیکی که دارند با استفاده از گیره ای که در کش مخصوص این تجهیز ارتوپدی تعبیه شده ارتفاع آن را تنظیم کنند تا بهترین و ارگونومیک ترین حالت پدید آید. به طور کلی بهتر این ارتفاع کمتر باشد تا میزان فشار وارده نیز کاهش پیدا کند.

تخفیف فوق العاده: خرید دستگاه مانیتورینگ قلب با قیمت مناسب را از دست ندهید.

کاهش میزان تورم و ترسیع روند بهبود بعد از انجام عمل جراحی نیاز به استراحت دادن به دست دارد. شما نباید به دست خود فشار وارد کنید و آن را حرکت دهید. از ثابت کننده دست و آویز دست بعد از عمل جراحی، بعد از ترمیم تاندون و اعصاب در ناحیه بازو و یا به هنگام درمان در رفتگی مچ دست استفاده می شود.

حالت ارگونومیک استفاده از ثابت کننده دست چه حالتی ست؟

برای اینکه ارگونومی در استفاده از ثابت کننده دست حفظ شود باید دقت داشت که ثابت کننده دست خیلی تنگ یا خیلی گشاد بسته نشده باشد و اندازه تنظیم شده آن مطابق با اندازه دست باشد. آویزان بودن بازو نیز نشانه از خطا در بستن این تجهیز ارتوپدی می باشد. اگر بخواهید ثابت کننده دست را بسیار تنگ ببندید ممکن است سیستم گردش خون در دست شما دچار اختلال شود و عضلات دست تان دچار بی حسی و کرخنی گردند. بنابراین انتخاب سایز مناسب برای این تجهیز از مهمترین موارد است.

آویز دست شانه ای چه ویژگی هایی دارد؟

تخفیف فوق العاده: خرید دستگاه شوک قلبی با قیمت مناسب را از دست ندهید.

آویز دست شانه ای یکی از پر کاربردترین انواع آویزهای دست می باشد که بند آن درون گردن بیمار فیکس می شود. این آویزها دارای قابلیت تنظیم ابعاد در اندازه ها و زوایای مختلف را دارند و از پارچه های ضد حساسیت ساخته می شوند. آویز دست شانه ای می تواند یک طرفه یا دو طرفه باشد. نوع دو طرفه این محصول دارای کارایی بیشتری است و فشار وارده را به میزان بیشتری کاهش می دهد. از مزایای آویز شانه ای می توان به عدم ایجاد اختلال در گردش خون اشاره کرد. آویز شانه ای عمدتا مناسب برای مواقعی است که فرد نیاز به ثابت نگه داشتن اندام فوقانی خود دارد. این محصول دارای سایزهای استاندارد چون S، M، L و XS و XL می باشد.

نکات مهم خرید ثابت کننده دست و آویز دست چیست؟

بسیار مهم است که در زمان خرید ثابت کننده دست و آویز دست به سایز دست بیمار توجه شود و اقدام به خرید محصولی شود که با سایز دست بیمار دارای همخوانی باشد. نکته مهم دیگر در این خرید بهره مندی ثابت کننده دست و آویز دست از یک کش منعطف و با کیفیت می باشد. چنانچه کش محصول دارای انعطاف کافی نباشد و از خاصیت ارتجاعی بی بهره باشد احتمال اینکه دچار درد در ناحیه گردن شوید زیاد است. به هنگام خرید ثابت کننده دست و آویز دست به جنس پارچه محصول نیز دقت کنید.

تخفیف فوق العاده: خرید دستگاه مانیتورینگ بیمار با قیمت مناسب را از دست ندهید.

از آنجایی که این محصول ارتوپدی ارتباط مستقیم با سطح بدن شما دارد باید از جنس پارچه و الیاف ضد حساسیت ساخته شده باشد و قابل شستشو باشد. برند محصول نیز مورد مهمی ست که به هنگام خرید باید در نظر داشته باشید. برندهای ایرانی با کیفیتی در بازار وجود دارند که محصولات ارتوپدی ثابت کننده دست و آویز دست را تولید و عرضه می کنند بنابراین می توانید با مراجعه به فروشگاه های معتبر اقدام به خرید آن ها نمایید.

نتیجه گیری

همانطور که گفته شد ثابت کننده دست و آویز دست دارای انواع مختلفی هستند. انواع شانه ای و گردنی این تجهیزات ارتوپدی پر کاربردترین انواع این محصولات می باشند. به هنگام خرید این محصول باید آن را مطابق با سایز دست خود خریداری کنید و یا اقدام به خرید محصولی نمایید که قابلیت تنظیم ابعاد داشته باشد. سبک بودن، انعطاف پذیری بودن و ضد حساسیت بودن را به هنگام انتخاب ثابت کننده دست و آویز دست فراموش نکنید. نوع ثابت کننده دست و آویز دست باید متناسب با نوع ناحیه آسیب دیده و میزان آسیب دیدگی انتخاب شود. همچنین بسیار مهم است که ثابت کننده دست و آویز دست را با تجویز پزشک خریداری و استفاده نمایید تا بیشترین میزان کارایی و اثربخش را داشته باشد.

تخفیف فوق العاده: خرید دستگاه مانیتورینگ قلبی ریوی با قیمت مناسب را از دست ندهید.

نظرات کاربران

ثبت نظر شما