جدیدترین اخبارومقاله ها

دسته بندی موضوعی

راهنمای انتخاب تجهیزات فیزیوتراپی در منزل

۱ خرداد ۱۴۰۱

به جان خریدن درد زمانی که دسترسی به فیزیوتراپی و یا امکان شرکت در جلسات فیزیوتراپی را ندارید امری بی معناست چرا که می توانید برای خرید تجهیزات فیزیوتراپی خانگی اقدام کنید و هر آنچه که نیاز دارید را در خانه داشته باشید. داشتن تجهیزات فیزیوتراپی در منزل می توانند موجب صرفه جویی در زمان و سرمایه شما شوند و علاوه بر این نتیجه و اثربخشی بسیار بهتری داشته باشند.

تخفیف فوق العاده: خرید دستگاه اکو قلب با قیمت مناسب را از دست ندهید.

تجهیزات فیزیوتراپی در منزل

چرا که به جای شرکت در جلسات فیزیوتراپی تنها برای یک یا دو بار در هفته می توانید همواره به این تجهیزات دسترسی داشته باشید و در اوقات فراغت از آن ها در راستای بهبود درد و پیشرفت روند درمان استفاده کنید. در ادامه قصد داریم در مورد تجهیزات فیزیوتراپی که می توان در منزل استفاده نمود به گفتگو بپردازیم بنابراین همراه ما باشید.

استفاده از دستگاه TENS در منزل

تعداد قابل توجهی از تجهیزات فیزیوتراپی را تجهیزات الکتروتراپی تشکیل می دهند. این تجهیزات نه تنها در کاهش درد موثر هستند بلکه آسیب های وارد شده به عضلات و مفاصل را بهبود می بخشند. تجهیزات تحریک عصب الکتریکی TENS از جمله تجهیزاتی هستند که در این راستا مورد استفاده قرار می گیرند و می توان در منزل از آن ها استفاده کرد. این دستگاه ها موجب کاهش دردهای حاد و مزمن می شوند و درد عضلات و مفاصل را تسکین می دهند. بنابراین نیاز بیمار به دارو کاهش پیدا می کند. طبیعتا هر چه مصرف داروهای تسکین دهنده و آرامبخش توسط بیمار کاهش پیدا کند وضعیت سلامت او در شرایط بهتری قرار خواهد داشت.

تخفیف فوق العاده: خرید دستگاه اکو قلب جنین با قیمت مناسب را از دست ندهید.

دستگاه TENS قادر است با ایجاد تکانه های الکتریکی و ارسال مستقیم آن ها به اعصاب موجب مسدود کردن سیگنال های درد شود. بنابراین سیگنال های درد به مغز بیمار ارسال نخواهند شد و خبری از احساس درد در مفاصل و عضلات هم نخواهد بود. در نتیجه بیمار می تواند با استفاده از دستگاه TENS در خانه بدون هیچ گونه درد و ناراحتی و یا حرکات فیزیکی دشوار و پیچیده و مصرف دارو، دردهای مزمن را مهار کند. این دردها می تواند دردهای بعد از عمل جراحی و یا دردهای ناشی از آسیب وارده به عضلات و مفاصل باشد.

استفاده از دستگاه اولتراسوند در منزل

از دیگر دستگاه های فیزیوتراپی که می توان در منزل از آن استفاده کرد، دستگاه اولتراسوند می باشد. در این دستگاه با استفاده از یک پراب دستی امواج صوتی به عضلات بیمار منتقل می شود. در واقع بایستی پراب های دستی همراه با ژل سونوگرافی روی پوست بیمار و در ناحیه ای که درد شدید است تماس داده شود. دستگاه اولتراسوند نیز از دستگاه های الکتروتراپی می باشد که روند درمان و بهبود را بسیار تا بسیار ساده کرده است.

خرید دستگاه های فیزیوتراپی برای درمان اختلالات عضلانی

اگر قصد دارید در منزل اقدام به درمان و بهبود اختلالات عضلانی و حرکتی نمایید می توانید اقدام به خرید انواع دستگاه های فیزیوتراپی همچون تردمیل، دوچرخه ثابت و پدال های تمرینی نمایید. این دستگاه ها به شما این امکان را می دهند تا اختلالات و آسیب هایی که به ویژه در کمر، ستون فقرات و پا رخ داده است را بهبود بخشید و عضلات پا را تقویت کنید. مزیت خرید این تجهیزات فیزیوتراپی و تعبیه آن ها در منزل است که می توانید بدون محدودیت زمانی از آن ها استفاده کنید و روند درمان را تسریع نمایید. همچنین اگر افراد منزل مایل به تناسب اندام و ورزش باشند می توانند از این دستگاه استفاده کنند.

تخفیف فوق العاده: خرید دستگاه اکو قلب پرتابل با قیمت مناسب را از دست ندهید.

دستگاه ارگونومتر فوقانی

یکی از دستگاه های فیزیوتراپی که می توان در منزل از آن استفاده نمود ارگونومتر فوقانی است. این دستگاه مناسب برای درمان اختلالات و آسیب های وارده به شانه فرد می باشد. بنابراین می توان برای تقویت شانه ها و بازو از این دستگاه استفاده کرد. به طور کلی این تجهیز می تواند برای درمان آسیب های وارده به قسمت فوقانی بدن مناسب باشد.

استفاده از توپ و صندلی تعادل در منزل

یکی دیگر از تجهیزات فیزیوتراپی که می توانید در منزل از آن استفاده کنید توپ و صندلی تعادل می باشد. چنانچه دچار آسیب در ناحیه ستون فقرات شده باشید و قصد استحکام بخشیدن به این ناحیه را دارید می توانید از این دستگاه فیزیوتراپی در منزل استفاده کنید. نکته مثبت این تجهیز این است که نیاز به قدرت بالایی برای استفاده ندارد. این تجهیزات برای افرادی که دچار اضافه وزن شده اند و قصد کاهش وزن را دارند نیز مناسب می باشد. در مورد استفاده از توپ تعادل باید کمی حواس جمع تری داشته باشید چرا که در صورت از دست دادن تعادل ممکن است دچار آسیب شوید. کمک گرفتن از یک همراه و یا استفاده از صندلی تعادل می تواند مفید فایده باشد.

دستگاه فیزیوتراپی پرس پا برای استفاده در منزل

دستگاه پرس پا یکی از کاربردی ترین تجهیزات فیزیوتراپی می باشد که از آن برای تقویت عضلات و ماهیچه های ران پا، ساق پا و عضلات شکم استفاده می شود. این دستگاه به پرس معلولین نیز شناخته می شود و دارای یک پشتی کوچک می باشد که بیمار می تواند در حین فیزیوتراپی به آن تکیه دهد. طراحی این دستگاه به صورت ریلی است و ریل آن بسیار نرم و روان می باشد. بنابراین بیماران با هر درجه از معلولیت و نیرو می توانند از این دستگاه فیزیوتراپی در منزل استفاده کنند.

تخفیف فوق العاده: خرید دستگاه نوار قلب جنین با قیمت مناسب را از دست ندهید.

تجهیز فیزیوتراپی پارالل بار

پارالل بار از قدیمی ترین و البته کاربردی ترین تجهیزات فیزیوتراپی می باشد که در کلینیک ها و منازل از آن برای بیماران آسیب دیده در ناحیه کمر و پا استفاده می شود. افرادی که قادر به حرکت به تنهایی نیستند و حرکت آن ها به تجهیزاتی مثل واکر وابسته است می توانند از پارالل بار استفاده کنند تا روند بهبود خود را طی نمایند. این دستگاه دارای شیب صفر بوده و بیمار می تواند با تکیه دادن دست های خود به نرده ها مسیر کوتاهی که تعبیه شده است را طی کند و باز گردد.

نتیجه گیری

تجهیزات فیزیوتراپی مهمترین ارکان در روند درمان بیمارانی هستند که دچار اختلالات حرکتی شده اند. بدون وجود این تجهیزات روند درمان بیماران بسیار دردناک و همراه با عارضه خواهد بود. نکته مهمی که در خرید تجهیزات فیزیوتراپی خانگی باید به آن ها توجه داشته باشید کارایی دستگاه و تجهیزات متناسب با نوع آسیبی ست که بیمار بدان دچار شده است چرا که هر کدام از تجهیزات برای درمان عارضه های مختلف طراحی شده اند. شولدر ویل فیزیوتراپی، صندلی کوادریسپس فیزیوتراپی، تردمیل، دوچرخه ثابت، دستگاه تنس عضلانی و دستگاه پرس پا همگی از جمله تجهیزات کاربردی برای فیزیوتراپی در منزل می باشند.

تخفیف فوق العاده: خرید دستگاه مانیتورینگ عمق بیهوشی با قیمت مناسب را از دست ندهید.

نظرات کاربران

ثبت نظر شما