جدیدترین اخبارومقاله ها

دسته بندی موضوعی

هدست آرام بخش (Thync)

دانشمندان شرکت آمریکایی Thync هدست ای ارائه داده‌اند که از تکانه‌های الکتریکی برای تغییردادن خلق‌و‌خوی کاربر و تمدد اعصاب وی استفاده می‌کند.  سامانه ابداعی، این کار را با استفاده از گوشی هوشمند انجام می‌دهد و گفته می‌شود سال آینده آماده فروش است. این ابزار از مجموعه‌ای از الکترودها استفاده می‌کند که به یک گوشی هوشمند متصل هستند و اثر انرژی‌زای کوتاه‌مدتی تولید می‌کنند. شرکت سازنده اعلام کرده می‌توان از سیستم ابداعی برای تولید اثری قوی‌تر از قرص خواب استفاده کرد. این ابزار با استفاده از نوعی «تحریک مستقیم جریان ترانس کرانیال» (TDCS) عمل می‌کند و هنگامی که کاربر دکمه‌ای را روی گوشی هوشمند خود فشار می‌دهد، نوعی جریان الکتریکی به وی اعمال می‌شود که به زحمت قابل‌درک است.

در این جا، به پوست پشت گوش برای خلق اثر انرژی‌زا به آرامی شوک وارد شده، سپس به پشت و شقیقه کاربر برای خلق اثر آرام‌بخش نیز شوکی ملایم وارد می‌شود. این هدست فقط روی عصب‌ها و عضلات خاص موجود در زیر پوست و برای ایجاد اثرات قوی تمرکز می‌کند.محققان کالج نیویورک به تازگی اثرات آرامش‌بخش این ابزار را روی ۱۰۰ نفر آزمایش کرده‌اند و گرچه نتایج متغیر بود، اثر مثبت‌ این سامانه تایید شد.

Thync از یک بخش کوچک پلاستیکی که حاوی یک بلوتوث برای اتصال به گوشی شماست تشکیل شده که شما باید با نصب این بخش بر روی یک نوار چسب مخصوص که از گیجگاه تا گردنتان کشیده میشود آن را روی سر خود ثابت کنید. هنگامی که اپلیکیشن Thync نصب شده بر روی گوشی تان را باز کنید اتصال بین گوشی و هدست سریعا برقرار میشود، با استفاده از اپلیکیشن میتوانید بین دو حالت آرامش و انرژی هر کدام را که مناسبتان است انتخاب کنید و به وسیله کنترلر های موجود میزان تاثیرگذاری هر کدام از حالت ها را هم تنظیم کنید.

نحوه عملکرد هدست Thync:

یک ماساژ دلچسب، آب زدن به دست و صورت، ارتباط نزدیک با عزیزان و … اعصاب سر و گردن را تحریک میکند وباعث ارسال سیگنال هایی به مغز میشوند که نتیجه آن ایجاد تغییر در حالات احساسی شماست. گجت Thync با برانگیختن همین اعصاب مشابه از طریق پالس های الکتریکی ضعیف و ایمن کار میکند. پالس های انرژی با تاثیر بر تولید آدرنالین در مغز و پالس های آرامش با کند کردن روند ایجاد استرس عمل میکنند. به گفته سازندگان این گجت نوآورانه، Thync حاصل 4 سال تحقیق و بررسی در زمینه های عصب شناسی و مهندسی و وسیله ای کاملا ایمن است همچنین مانند تمام تعلیمات و ورزش های دیگر تاثیرات این گجت با گذشت زمان و استفاده منظم از آن (4 تا 6 بار در هفته) بیشتر و پایدارتر خواهد شد.

 

نظرات کاربران

ثبت نظر شما