جدیدترین اخبارومقاله ها

دسته بندی موضوعی

ساخت قاشق هوشمند (intelligence spoon) توسط گوگل برای بیماران پارکینسون

گوگل از ساخت قاشق هوشمندی برای مبتلایان به بیماری پارکینسون خبر داد که می تواند بیش از ۷۵ درصد از اثرات لرزشی این بیماری را کاهش دهد.

بیماری پارکینسون اختلالی پیش رونده در سیستم عصبی است که بر حرکات بدن تاثیر می گذارد. این مشکل به طور تدریجی ایجاد می شود و معمولاً با یک لرزش قابل توجه در یکی از دستان شروع می شود. لرزش دست می تواند یکی از متداولترین علائم بیماری پارکینسون باشد، این اختلال معمولاً موجب کند شدن حرکات بدن می شود. علائم معمولاً از یک سمت بدن شروع می شوند و حتی بعد از تحت تاثیر قرار دادن هر دو طرف بدن وضعیت آنها در سمت اول بازهم بدتر باقی می ماند.

اکنون گوگل ساخت قاشق هوشمندی را اعلام کرده که می تواند اثرات لرزشی این بیماری را در مبتلایان کاهش داده و با عنوان “قاشق ضد لرزشی” در غذا خوردن به بیماران کمک کند. این اختراع درمانی، فناوری جدیدی است که توسط بزرگترین موتور سرچ اینترنت در اختیار بیماران قرار خواهد گرفت. این پروژه با اسم Google X مانع از ریختن غذا روی لباس یا زمین در بیماران می شود که معمولا آزردگی خاطر آنها را به دنبال دارد. قاشق هوشمند گوگل با نام LiftWare در ازمایشگاهی با نام Lift Labs در سانفرانسیسکو طراحی شده است.

 

نظرات کاربران

ثبت نظر شما