جدیدترین اخبارومقاله ها

دسته بندی موضوعی

آشنایی با انواع لوپ پزشکی

۲۲ خرداد ۱۴۰۱

پزشکی علم وسیعی است که متخصصان و پزشکان بسیاری برای معالجه و درمان اشخاص بیمار با ان مواجه هستندف این علم را می توان علم سلامت انسان و مطالعه ی جسم او قلمداد کرد که دارای یک پیشینه تحقیقاتی بسیار گسترده و قوی است، پزشکان متخصص و معالجین این حوزه با استفاده از ابزار های بسیاری که وظیفه دارند در انجام روند درمان به انها کمک کنند و بسیاری از موارد را برای آنان سهل کنند. انواع لوپ پزشکی در این مقاله معرفی شده است.

تخفیف فوق العاده: خرید دستگاه اکوکاردیوگرافی با قیمت مناسب را از دست ندهید.

انواع لوپ پزشکی

 به کمک یک سلسله از این وسایل های پزشکی، پزشکان متخصص و معالجین در ابتدا برای تشخیص بیماری و بایسته های لازم آن اقدام می کنند و سپس با استفاده از سایر لوازم های پزشکی نیز نسبت به درمان آن و یا استفاده از سایر موارد دیگر برای درمان، بهره می گیرند.

تخفیف فوق العاده: خرید دستگاه الکترومیوگرافی با قیمت مناسب را از دست ندهید.

کیفیت وسایلی که برای انجام این اهداف مورد استفاده قرار می گیرند بسیار مهم است و نقشی حیاتی در علم پزشکی دارد، پزشکان متخصص و معالجین نیازمند وسایلی هستند که در تمام مراحل پزشکی اعم از معاینه، تشحیص و درمان، به آن ها کمک کند و این وسایل با درایت مهندسین پزشکی ساخته می شود و در اختیار سایر پزشکان معالج قرار می گیرد، یکی از وسایل های و تجهیزات بسیار کاربردی حوزه علم پزشکی لوپ پزشکی استف برای اطلاع از قیمت ها و تهیه لوپ پزشکی با نازل ترین قیمت می توانید به ساتد جی مد استور مراجعه کنید.

لوپ پزشکی چیست؟

لوپ پزکشی را می توان یک عینک بزرگنمایی پزشکی قلمداد کرد که توسط مهندسین پزشکی ساخته می شود و به وسیله آن پزشکان متخصص و معالجین قادر می شوند تا بیماران را معاینه کنند، این چراغ پزشکی دارای عدسی هایی است که قابلیت بزرگ نمایی تا حدود بسیار موثری را دارند و پزشکان با استفاده از این وسیله می توانند بیماری های نهان موجود در شخص مراجع را تشخیص و بر حسب نظر خود روند درمان را شروع کنندف شایان ذکر است که این دستگاه در انواع معاینات پزشکی و عمل های جراحی که نیاز به ریز بینی و کوچک کردن عناصر است کاربرد دارد.

تخفیف فوق العاده: خرید دستگاه الکتروانسفالوگرافی با قیمت مناسب را از دست ندهید.

لوپ های پزشکی در اندازه ها و انواع گوناگونی ساخته می شوند و انواع لوپ پزشکی عبارتند از قلمی، مدادی، پیشانی، رومیزی، دیواری، جراحی و دوچشمی که هر یک از این لوپ ها بر حسب نیاز پزشک متخصص می تواند مورد استفاده قرار بگیرد.

انواع مختلف لوپ پزشکی و کاربرد های دقیق انان

با معرفی کلی لوپ های پزشکی به شرح بالا و شرح مختصر درباره ی آن، اکنون بهتر است به اختصار هر کدام از لوپ های پزشکی را توضیح دهیم، انواع مختلف لوپ های پزشکی به شرح ذیل هستند:

1. لوپ های قلمی:

هنگامی که شخصی برای درمان و یافتن راه چاره ی مشکلات خود به نزد پزشک متخصص مراجعه می کند در ابتدا و قبل از تشخیص سایر موارد دیگر، از وسایل های جزئی تری برای تشخیص دقیق مشکل شخص بیمار استفاده می کند، مشکلاتی که مربوط به نواحی مختلفی مانند گوش ها و دهان است را می تواند با تکیه بر لوپ قلمی مشاهده کرد، این لوپ ها در اندازه های کوچک طراحی شده اند و دارای عدسی های کوچکی با قدرت بزرگ نمایی تا 2.5 برابر تصویر را برای پزشک متخصص دارند.

تخفیف فوق العاده: خرید دستگاه سنجش پوکی استخوان با قیمت مناسب را از دست ندهید.

 همچنین این طیف از لوپ های پزشکی دارای چراغ های کوچکی بر روی خود هستند و پزشک متخصص می تواند با استفاده از کلیدی که بر روی آن برای روشن و خاموش کردن چراغ ها تعبیه شده است بهره ببرد، شایان ذکر است که این نوع از لوپ های پزشکی کاربرد بسیار جزئی و محدودی دارند و فقط برای معاینه های فوق به صورت سطحی و جزئی قابل استفاده هستند.

2.لوپ های مدادی شکل

این لوپ ها نیز همانند لوپ های قلمی برای انجام انواع معاینات ابتدایی پزشک متخصص کاربرد دارد و این نوع از لوپ های پزشکی معاینهف بسیار سبک و قابل حمل هستند.

3.لوپ پیشانی

هنگامی که شخص پزشک متخصص برای انجام عمل جراحی به اتاق عمل می رود نیازمند وسایلی است تا با استفاده از آنها علاوه بر دقت، سرعت عمل پزشک متخصص را بالا ببرد، جراح نیازمند وسیله ای است که بزرگ نمایی کافی را برایش فراهم کرده و هم چنین به نحوی برای پزشک متخصص، به اصطلاح عامیانه دست و پاگیر نباشد، لوپ های پیشانی نوع دیگری از چراغ های معاینه پزشکی هستند که در اتاق های عمل و به هنگام جراحی مورد استفاده قرار می گیرند.

تخفیف فوق العاده: خرید دستگاه BMD با قیمت مناسب را از دست ندهید.

 این لوپ های پزشکی دسته هایی دارند که بر روی آن نصب شده و بر روی پوشت گوش و سر شخص استفاده کننده قرار می گیرد و عدسی و چراغ های این لوپ های پزشکی بر روی پیشانی سوار می شود، پزشک متخصص به وسیله حرکت دادن سر خود می تواند آن را حرکت دهد و این لوپ ها به دلیل خاصیتی که به خاطر قابلیت نصبشان بر روی پیشانی دارند، در انواع معاینات پزشکی مختلف و جراحی های پزشکی مورد استفاده قرار می گیرند.

تخفیف فوق العاده: خرید دستگاه دانسیتومتری استخوان با قیمت مناسب را از دست ندهید.

 عدسی مقابل این لوپ های پزشکی با توجه به دقت عمل و نوع عمل جراحی در اندازه ها و قدرت بزرگ نمایی متفاوتی ساخته می شوند، این لوپ ها به خاطر اندازه های کوچکی که دارند قیمت کمی داشته و بر حسب این مورد نیز، برای تمامی موارد قابل تهیه و استفاده هستند.

4.لوپ رومیزی

این لوپ های پزشکی بیشتر در مطب ها و مراکز پزشکی مخصوص چشم پزشکی استفاده می شود و کاربرد دارد، معاینات پزشکی به دلیل دقت بسیار بالایی که باید داشته باشند نیازمند وسیله ای هستند که بتواند علاوه بر بزرگ نمایی مناسب، توان دقت پزشکامن متخصص را نیز بالا ببرد، لوپ های رومیزی به نحوی طراحی شده اند که این نیاز پزشکان را برآورده سازند، ابعاد آن ها متفاوت بوده و دارای چراغ ها و عدسی های بسیاری هستند، این لوپ ها بیشتر در مواردی استفاده می شوند که نیازمند دقت بسیار بالایی داشته باشد و در عمل های جراحی با زمان بالا نیز توسط پزشک های متخصص استفاده می شوند.

تخفیف فوق العاده: خرید دستگاه تست استرس با قیمت مناسب را از دست ندهید.

5.لوپ دیواری

نوع دیگری از چراغ های معاینه پزشکی وجود دارند که قابلیت نصب بر روی دیوار دارند، این لوپ های پزشکی بیشتر برای رادیولوژی و عکس برداری استفادع می شوند.

جی مد استور، بورس انواع لوازم و ادوات وابسته پزشکی با نازل ترین قیمت

تخفیف فوق العاده: خرید دستگاه اتوکلاو آزمایشگاهی با قیمت مناسب را از دست ندهید.

نظرات کاربران

ثبت نظر شما