جدیدترین اخبارومقاله ها

دسته بندی موضوعی

8 ماده غذایی پیشگیری کننده از بیماری سرطان

بدن انسان  را می توان به مانند یک دژ مستحکم  اطلاق کرد که تمام تصمیم گیری های فردی، تفکر، احساست و سایر موارد از آن سرچشمه می گیرند و فرمان های صادره از مغز را برای کمال انسان به اجرا می گزارد است که به تمامی ارگان های بدنی انسان صادر می شود و تقویت این مجموعه  ارگان های حیاتی و مهم که مجموعه بدن انسان را تشکیل می دهد بدن در حمایت از سلامتی و عملکرد سایر ارگان های بدنی نیز بسیار مهم و قابل توجه است زیرا ابتلا به بیماری سرطان می تواند در نوبه ی خود سبب درگیری و تحلیل رفتن اعضای بدن انسان بشود.

تخفیف فوق العاده: خرید دستگاه اکوکاردیوگرافی با قیمت مناسب را از دست ندهید.

خوراکی های مفید برای تقویست سیستم ایمنی بدن به موادی مغذی اطلاق می شوند تا بسته بر نیاز عناصر موجود در آن؛ بدن انسان  نیز بتواند عملکرد خوبی از خود به جای بگذارد و دارای موارد مورد نیاز برای سلول های مختلف خود و تقویت سیستم ایمنی بدنی خود را داشته باشد و ساده ترین شکل هضم را نیز داشته باشد و بتوانند به عنوان خواص مصرفی خود، از ابتلا به بیماری سرطان جلوگیری کنند.

انواع خوراکی های مفید و قابل استفاده برای جلوگیری از ابتلا به سرطان

1.نان های سبوس دار:

غلات کامل مانند گندم، جو و ارزن کربوهیدرات سالم هستند که به خاطر هضم ساده و تبدیل آن به گلوکز، جزو خوراکی های مفید برای بهبود عملکرد بدنی هستند زیرا سوخت اصلی بدن برای انجام فعالیت های روزمره از گلوکز تامین می شود و با مصرف روزانه حداقل 100 گرم کربوهیدرات مورد نیاز برای انرژی دادن به مغز فراهم می شود، غلات کامل سرشار از ویتامینB، سلنیوم و فیبر محلول هستند و فیبر محلول می تواند میزان کلسترول خون را تنظیم کرده و باعث جلوگیری از بیماری های قلبی عروقی، جلوگیری کند.

تخفیف فوق العاده: خرید دستگاه سونوگرافی با قیمت مناسب را از دست ندهید.

2.ماهی های چرب:

ماهی های چرب حاوی قزل آلا، ماهی تن، شاه ماهی و ساردین سرشار از اسید های چرب ضروری هستند، شاید مهم ترین آن ها که به عنوان خوراکی های مفید برای بدنشناخته شده اند اسید چرب امگا 3 باشد که برای عملکرد های بدنی و تقویست سیتم ایمنی بدن و یا  مغز و سیستم عصبی ضروری است. 

3.توت های غنی از آنتی اکسیدان:

یکی از خوراکی های مفید برای مغز بلوبری ها هستند که سرشار از آنتی اکسیدان بوده و رگ های خونی و مغز را از اکسیداتیو ایجاد شده توسط رایدکال های آزاد محافظت می کنند، یکی از آنتی اکسیدان ها ویتامین E است که با مشکلات ناشی از خطرات سرطان به واسطه ی خواص آنتی اکسیدانی خود مبارزه می کند.

تخفیف فوق العاده: خرید دستگاه رگ یاب با قیمت مناسب را از دست ندهید و برای مشاهده انواع دستگاه رگیاب  کلیک کنید.

4. آجیل ها و دانه ها:

بسیاری از این قبیل موارد، منبع مناسب از پروتئین، مواد معدنی، ویتامین E، اسید چرب امگا 6 و مقداری آمینواسید ضروری هستند و به دلیل اینکه منابع خوبی از ویتامین B و فولیک اسید می باشند، از خوراکی های مفید برای مغز محسوب می شوند، فولیک اسید برای حفظ سلامتی بدن و پیشگیری از سرطان است، ویتامین B-12 با عملکرد بهتر بدن در ارتباط است و کمبود آن باعث بیماری های مرتبط با ضعف سیستم ایمنی بدن می شود، نمونه هایی از آجیل های سالم و دانه ها شامل گردو، بادام، فندق، دانه های آفتابگردان و دانه کتان می شود.

تخفیف فوق العاده: خرید دستگاه سونیکید با قیمت مناسب را از دست ندهید و برای مشاهده انواع دستگاه جنین یاب کلیک کنید.

بهترین میوه های موجود برای بهبود سیستم ایمنی بدن

. کلم بروکلی:

با ترکیبات گیاهی قدرتمند از جمله آنتی اکسیدان ها همراه است، همچنین از نظر ویتامین K بسیار غنی می باشدو مصرف این نوع ویتامین می تواند سبب تقویت سیستم ایمنی بدن بشود.

. فلفل دلمه:

افزودن این گیاه سودمند به رژیم غذایی می تواند التهاب را در سن بالا کاهش داده و به حفظ سیستم ایمنی بدن کمک می کند.

. گردو:

خوراکی بسیار مفیدی برای تقویت مغز است و به دلیل داشتن مواد مغذی مختلف از اسید های چرب امگا 3 گرفته تا فیبر و ویتامین E، درحفظ سلامت بدنی به ویژه در سنین بالا بسیار مهم و مفید است.

تخفیف فوق العاده: خرید دستگاه فتال مانیتورینگ با قیمت مناسب را از دست ندهید.

. کلم بنفش :

کلم بنفش حاوی آنتی اکسیدان های لوتئین و زاگزانتین است که از مغز در برابر کاهش عملکرد شناختی مربوط به سن و حملات مربوط به سیستم ایمنی بدن است.

خوراکی های مفید برای سلامت بدن

اگر اشخاص در یک برهه ی زمانی خاص احساس کنند که سیستم ایمنی بدن آنها دچار اختلال شده است بهتر است که به لیست غذایی خود موارد مشروحه در این قسمت از نوشتار را اضافه کنند تا تاثیرات مثبت و مهم خود این مواد غذایی را بر روی عملکرد بدن خود مشاهده کنند و قدم های اولیه را برایپیشگیری از ابتلا به بیماری سرطان برداشته باشند ، این مواد خوراکی ذکر شده به شرح ذیل است: 

تخفیف فوق العاده: خرید دستگاه فتوتراپی با قیمت مناسب را از دست ندهید.

1.لیستین :

این ماده غذایی با تاثیر بر روی میانجه های عصبی در تقویت سیستم ایمنی بدن و آنتی اکسیدان های مورد نیاز خود دارد و این ماده نوعی اسید چرب است که در زرده تخم مرغ، ذرت، شیر، تخمه آفتاب گردان، جو، گندم، بادام زمینی و جو دوسر وجود دارد.

2.استیل کولین :

ماده ای بسیار مهم برای افزایش قدرت حافظه است، مواد غذایی مانند کلم، کاهو و کره بادام زمینی حامل این ماده سودمند هستند

3.ویتامین های مندرج در گروه B :

این ویتامین ها به نگهداری سلول عصبی و حافظه نقش دارد و بسیار مهم است، این ویتامین در غلات گندم، جوانه گندم و جگر موجود است.

4.امگا3 :

همانگونه نیز که در این نوشتار ذکر شد، امگا 3 از خوراکی های تقویت کننده سیستم ایمنی بدن است که در آبزیان مخصوصا ماهی های چرب، برخی از روغن های گیاهی و همین طور دانه های مغذی وجود دارد و باعث تقویت سلول های بدنی می شود.

تخفیف فوق العاده: خرید دستگاه اسپیرومتر با قیمت مناسب را از دست ندهید.

5.آنتی اکسیدان ها :

این موارد سبب خون رسانی بهتری به مغز شده و عملکرد های سلول های عصبی و توانایی هوش را بالا می برد، ویتامین های C، A، سبزی های دارای برگ سبز، گوجه فرنگی و شکلات تلخ از منابع مفید و سرشار از آنتی اکسیدان ها هستند و یکی از بایسته های مهم در پیشگیری از بیماری سرطان می باشد.

6.آهن :

غذا های سرشار از آهن نیز به بهبود عملکرد بدن بسیار کمک می کنند، گوشت قرمز بدون چربی، حبوبات، غلات کامل و میوه های خشک سرشار از آهن هستند که باعث می شوند سطح هوشیاری و انرژی به میزان قابل توجه ای افزایش پیدا کند و سبب تقویت سیتم ایمنی بدن شود.

تخفیف فوق العاده: خرید مانیتور علائم حیاتی با قیمت مناسب را از دست ندهید و برای مشاهده انواع دستگاه مانیتورینگ کلیک کنید.

جی مد، بورس انواع لوازم و ادوات وابسته پزشکی با نازل ترین قیمت

نظرات کاربران

ثبت نظر شما