جدیدترین اخبارومقاله ها

دسته بندی موضوعی

دستگاه انکوباتور | خرید دستگاه انکوباتور | قیمت دستگاه انکوباتور - GMED

انکوباتور یک محیط بسته است که در ان دما و رطوبت کنترل میشود وجهت نگهداری نوزادان استفاده می شود. انکوباتورها معمولا دارای یک کلاهک پلاستیکی و ماسک و یک سنسور که به بدن نوزاد وصل میشود تشکیل شده اند . علاوه بر ان بر روی انکوباتورها سیستم کنترل دما وجود دارد . این سیستم با استفاده از اطلاعاتی که سنسور دما به ان میدهد دمای محیط انکوباتور را متناسب با دمای بدن نوزاد تنظیم می کند. برای مراقبت از نوزادان نارس لازمست که آنها را در محیطی با دمای مناسب و کنترل شده نگهداری کنند زیرا خود آنها قادر به تنظیم دمای بدنشان نیستند.

تعریف انکوباتور نوزاد :

تحت شرایط نگهداری درانکوباتور با اینکه نیاز نوزادان به اکسیژن به حداقل می رسد اما تامین اکسیژن مورد نیاز از این جهت که شش های آنها خود قادر به تامین اکسیژن کافی نمی باشد بسیار مهم است. انکوباتور یک محفظه بسته با جداره های شفاف است که در آن هوا با دمای کنترل شده از درون اتاقکی که نوزاد در آن قرار دارد،عبور داده می شود تا هم شرایط طبیعی رحم مادر را برای وی فراهم سازد و هم پزشک و پرستار بتواند براحتی به وی دسترسی داشته باشند. تا چند سال پیش فقط نوزادانی که زودتر از موعد بدنیا می آمدند در انکوباتور نگهداری می شدند اما امروزه پزشکاان معتقدند که تمامی نوزادان بهتر است ۲ تا ۳ روز در انکوباتور قرار بگیرند تا در معرض هوای آزاد قرار نگرفته ، کنترل شوند و در عین حال مراقبتهای پزشکی براحتی بر روی آنان صورت گیرد.

انکوباتور نوزاد چیست

 

جهت مشاهده انواع انکوباتور و لیست قیمت انکوباتورها کلیک کنید

https://gmed.ir/products-list/baby-incubators

کاربرد و طرز کار انکوباتور نوزاد :

یک انکوباتور نوزاد عمدتا برای ثابت نگه داشتن دمای 37 درجه سانتی گراد درون بدن نوزاد به کار می رود. همچنین اکثر انکوباتورها هوا را مرطوب و می توانند مقداری اکسیژن به آن اضافه کنند. نوزادان نارس، سیستم عصبی تکامل نیافته داشته و همچنین به علت کمبود انرژی قادر به تنظیم دمای درونی بدنشان نخواهند بود؛ بنابراین نیاز است تا از دمای بدنشان به وسیله انکوباتور محافظت شود. هدف این است که آنها همه انرژی شان را به جای نگه داشتن دمای بدنشان، صرف رشدشان کنند. بنابراین بعضی مواقع با استفاده از انکوباتور به رشد نوزادان کمک می شود.
تشکی که نوزاد در آن خوابانده می‌شود به طور کامل با یک سایبان پلاستیکی شفاف از اطراف پوشانده می‌شود. دمای درون انکوباتور به وسیله یک المنت گرمایی (هیتر) در زیر تشک افزایش پیدا می‌کند. دمای هوای موجود به وسیله سنسورهای دمایی داخل دستگاه، مانیتور شده و با فرمان کنترلی که به هیتر می‌رسد، تنظیم می‌شود.

کاربرد های دستگاه انکوباتور

 

تخفیف فوق العاده: خرید دستگاه تی پیس با قیمت مناسب را از دست ندهید.

واحدهای اندازه گیری در انکوباتور نوزاد :

 • دما: درجه سانتی‌گراد

 • حجم گاز ورودی نهایی: لیتر در دقیقه L/min

 • رطوبت نسبی: درصد %

 • غلظت اکسیژن: درصد %

 • مقادیر نوعی (Typical):

 • دمای هوا: ۳۲ تا ۳۸ درجه سانتی‌گراد

 • دمای پوست نوزاد: ۳۴ تا ۳۶ درجه سانتی‌گراد

 • مقدار حجم گاز ورودی نهایی: ۳۵ لیتر در دقیقه

 • رطوبت‌ نسبی: ۵۰ تا ۱۰۰ درصد (۱۰۰%-۵۰)

دستگاه انکوباتور چگونه کار می کند

اجزای دستگاه انکوباتور :

 

 • محفظه نگهداری نمونه ها : یک محیط بسته است که تا حد امکان باید از لحاظ دما و ورود و خروج گازها در حد کنترل شده ای از بیرون آن جدا شده باشد .

 • سیستم کنترل دما : این سیستم دمای داخل انکوباتور را در حد مورد نیاز نمونه ها ثابت نگه می دارد . برای این منظور از یک سری سنسوربرای نمونه برداری از دمای داخل محفظه استفاده می شود . همچنین تامین حرارت مورد نیاز به عهده تعدادی المنت خواهد بود . کنترل دما نیز از طریق استفاده از ترموکوپلهای معمولی و یا سیستم های مبتنی بر میکرو کنترلرها و plc انجام می پذیرد .

 • سیستم کنترل رطوبت : این سیستم رطوبت داخل انکوباتور را در حد مورد نیاز نمونه ها ثابت نگه می دارد . برای این منظور از یک سری سنسور برای نمونه برداری ازرطوبت داخل محفظه استفاده می شود . همچنین تامین رطوبت مورد نیاز به عهده مخزن آب و سطستم گرمایش انکوباتور خواهد بود.

 • سیستم کنترل گازها : این سیستم ترکیب گازهای داخل انکوباتور را در حد مورد نیاز نمونه ها ثابت نگه می دارد . برای این منظور از یک سری سنسوربرای نمونه برداری از ترکیب گاز داخل محفظه استفاده می شود . همچنین تامین گازهای مورد نیاز به عهده مخازن خارجی خواهد بود . کنترل ترکیب گازها نیز از طریق استفاده از سیستم های مبتنی بر میکرو کنترلرها و plc انجام می پذیرد .

 • سیستم آلارم : با توجه به مقادیر تعیین شده برای هر یک از فاکتور ها ، در صورت تجاوز هر یک از آنها از مقادیر مجاز ، این رویداد را بوسیله آلارم مناسب گزارش می دهد .

 • سیستم ثبات : این سیستم به اپراتور دستگاه این امکان را می دهد تا مشخصه مورد نظر را به صورت مداوم ثبت وتغییرات آن را کنترل نماید .

اجزای دستگاه انکوباتور نوزاد

تخفیف فوق العاده: خرید دستگاه هولتر فشار خون با قیمت مناسب را از دست ندهید.

 

پارامترهای قابل کنترل در انکوباتور نوزاد :

 • حرارت:

در انکوباتورها حرارت هم با پوست بدن نوزاد کنترل می شود و هم با خواسته پزشکو با تنظیم درجه حرارت داخل محفظه. بدین منظور دو سنسوربکار می رود. یک سنسور داخل محفظه و یک سنسور که روی پوست نوزاد قرار می گیرد. کنترل توسط میکرو کنترلر با گرفتن فیدبک مناسب و مقایسه با تنظیم انجام شده توسط پزشک یا پرستار صورت می گیرد. در انکوباتورهوا با دمای کنترل شده از درون اتاقکی که نوزاد در آن قرار دارد، عبور داده می شود. دما بوسیله واحدهای مدرن که بصورت تناسبی کنترل می شوند تنظیم می گردد. برای اندازه گیری و تنظیم دما از مدار پل استفاده شده است. خروجی پل v1 که متناسب با اختلاف دمای بین ترمیستور و مقاومت تنظیم است تقویت شده و به مقایسه کننده وارد می شود. در حالیکه v1 بزرگتراز v2(موج دندان اره ای) باشد ولتاژ v3 تولید می شود. این ولتاژ مولد پالس را کنترل می کند وبر اساس آن کلید سیلیکونی عمل کرده ودر حالت یک بودن v3 خط تغذیه به گرمکن منتقل شده و دما افزایش می یابد. در انکوباتورهای امروزی به دلیل آنکه بایستی حرارت بدن نوزاد را نیز دقیقا تحت کنترل داشته باشیم از سنسور دوم روی پوست نوزاد استفاده می کنیم و بجای کنترل مستقیم درجه حرارت محفظه، درجه حرارت پوست نوزاد را کنترل می کنیم. در واقع زمانیکه نوزاد تب دارد، بایستی خنک شود و هنگامیکه دچار ضعف است و بدن وی افت دمای شدیدی پیدا می کند، بایستی گرم شود. در این حالت ترمیستور را روی کبد نوزاد قرار می دهند. توجه داشته باشید که رکتوم محل مناسبی برای حس کننده دمای بدن نوزاد نیست. با انتخاب یک کلید می توان به دلخواه یکی از دو قسمت کنترل حرارت هوای محفظه و یا کنترل حرارت بدن نوزاد را فعال نمود.(در صورت مجهز بودن دستگاه به سیسنم سروکنترل). سنسور بدن نوزاد اختیاری است ولی سنسور محفظه همیشه فعال است. هنگام روشن نمودن دستگاه، قسمت کنترل حرارت هوای محفظه بصورت پیش فرض فعال خواهد بود.

خرید دستگاه انکوباتور نوزاد

 • رطوبت:

رطوبت دستگاه از ۳۰ تا ۹۰ درصد رطوبت نسبی قابل تنظیم است و در مدت زمان رسیدن به حالت پایای دما، مانگین رطوبت نسبی دستگاه برابر با ۱۰% رطوبتی است که تنظیم شده است ولی میزان رطوبت داخل محفظه نمایش داده نمی شود. قبل از فعال نمودن کلید مربوط به کنترل رطوبت ذاخل محفظه بایستی بطری آب تعبیه شده در پشت دستگاه را از آب مقطر به اندازه لازم پر نماییم. توصیه می شود جهت جلوگیری از رسوب مواد معدنی در لوله های دستگاه حتما از آب مقطر استفاده نماییم. معمولا برای کنترل رطوبت نیاز به مدار فیدبک نداریم و به شکل مدار باز این کار انجام می گیرد. زیرا به اعتقاد بیشتر پزشکان، رطوبت می تواند تا ۵ درصدتلورانس داشته باشد. به همین دلیل در بیشتر مدلهای انکوباتور به دلیل گرانی سنسور رطوبت، این بخش را حذف کرده و کنترل رطوبت را بصورت مدار باز انجام می دهند. در مدلهای قدیمی تر، برای تولید رطوبت، آب به روی المنت تولید کننده حرارت ریخته می شد. اما گاهی لازمست گرمای کمتری تولید شود. در این مواقع چون المنت حرارتی خنک می شود، در این مکانیزم دیگر امکان ایجاد رطوبت هم نیست. برای مستقل کردن سیستم تولید رطوبت از حرارت، در مدلهای جدیدتر از دیگ بخار استفاده شده است که خود بوسیله میکرو کنترلر کنترل می شود و بر حسب تنظیمات روی دستگاه رطوبت داخل محفظه کنترل می شود.

 • اکسیژن:

در صورت نیاز به افزایش اکسیژن داخل محفظه، میتوان از منبع اکسیژن خارجی استفاده کرد. منبع اکسیژن خارجی را به ترمینال ورودی اکسیژن (O2 Inlet) وصل می کنند و میزان اکسیژن ورودی توسط پزشک تنظیم می شود. فن انکوباتور هنگام سیرکولاسیون هوای تازه را از بیرون به داخل می کشد ولی اگر بخواهیم اکسیژن با تراکم بالای ۲۱% داشته باشیم حتما از آنالایزر اکسیژن ( مانومتر) استفاده می کنیم. زمانیکه فیلتر دستگاه بیش از حد کثیف شده باشد و پرستار متوجه این مطلب نباشد تهویه هوای داخل دستگاه اختلال می شود. نکته دیگر در این زمینه آن است که دستگاه تراکم اکسیژن را در خود نمی پذیرد. میزان تولیدCO2 توسط یک نوزاد cc/kg 7 می باشد یعنی نوزادیکه در حدود ۴ کیلوگرم وزن دارد،حداکثر ۲۸ سیسی، دی اکسید کربن تولید می کند. در استفاده عادی، هوا به مقدار کافی جابجا می شود تا بعلت بازدم از افزایش میزان گاز دی اکسید کربن جلوگیری شود. دستگاه انکباتور چیزی حدود ۲۰ تا ۲۹ لیتر در دقیقه هوای تازه را از طریق فیلتر وارد محفظه انکوباتور می کند. در صورت استفاده از تجهیزات اکسیژن از تجهیزات جانبی که تولید جرقه می کنند در داخل محفظه انکوباتور بایستی خودداری شود.

تخفیف فوق العاده: خرید انواع پروتز با قیمت مناسب را از دست ندهید.

 

آلارم های روی انکوباتور شامل موارد زیر می باشد:

 1. آلارم های استاندارد مربوط به عملکرد یا خرابی بخشهای مختلف سیستم
 2. آلارم هایی که بنا به خواسته پزشکان بطور خاص تعبیه شده اند.
 3. هشداردهنه برای حالت های نامساعد نوزاد ( از قبیل سرد شدن) که می تواند صوتی و نوری باشد.

برخی از این آلارم ها عبارتند از : آلارم مربوط به افزایش دما بیش از ۳/۳۹ درجه یا در حالت ویژه بیش از ۴۰ درجه سانتی گراد، آلارم مربوط به قطع گردش هوا، نقص در سیستم حس کننده دمای درون محفظه، نقص در سیستم حس کننده دمای بدن نوزاد، انحراف میزان درجه حرارت خالی بدن مخزن آب،قطع منبع تغذیه .


نگهداری دستگاه انکوباتور:

 1. تعویض فیلتر هوا: در زمان فعالیت دستگاه در هر دقیقه حداقل ۲۰ لیتر هوا از فیلتر عبور می کند. در صورت کدر شدن فیلتر تهویه هوای داخل محفظه دچار مشکل خواهد شد. بنابه دستورالعمل شرکت سازنده، پس از مدت خاصی این فیلترباید تعویض گردد.
 2. تعویض آب مخزن: به منظور پیشگیری از رشد میکروارگانیسم هادر مخزن آب، لازم است هر ۲۴ ساعت یکبار آب داخل مخزن تعویض شود.
 3. نظافت و ضد عفونی کردن دستگاه: انکوباتور نباید گوشه دار باشد تا تمامی قسمت های داخلی آنرا بتوان براحتی تمیز کرد. برای ضد عفونی کردن دستگاه می توان از ساولن رقیق(۱%) یا هایژن رقیق استفاده کرد. نظافت تمام بخشهای دستگاه یک ضرورت حتمی برا ی مراقبت صحیح از نوزاد است.

انواع دستگاه انکوباتور

انکوباتورهای قابل حمل و نقل :

در حین انتقال نوزاد از یک بخش به بخش دیگر در داخل بیمارستان و یا انتقال او از بیمارستان به مراکز دیگر محتاج استفاده از انکوباتورهای خاص هستیم. این انکوباتورها عموما کوچکتر و سبکتر از انکوباتورهای ساکن بوده ، برای نقل و انتقالات درون بیمارستان و یا حمل در هواپیما بکار گرفته می شوند. همچنین کمکرسانی به نوزاد را در آمبولانس ها تسهیل می کند . این انکوباتورها با محدوده وسیعی از ولتاژهای الکتریکی کار میکنند نظیر VDC 24 و VDC 12 و VAC12 بسیاری از انها منابع تغذیه کمکی را با خود حمل می کنند که انکوباتور را برای مدت زمانهای کوتاه و یا در صورت از کار افتادن منابع تغذیه اصلی، تغذیه می کند . ( نظیر باتری های نیکل- کامیم ۱۲ ولتی و یا باتری های سربی ) علاوه بر داشتن منابع تغذیه قابل حمل و قابل اطمینان ، اینگونه انکوباتورها برای مسافرت های هوایی و زمینی نیازمند تجهیزاتی برای عایق بندی از جهت ورود ارتعاشات و نویزهای بیرونی به داخل انکوباتور و نیز تجهیزاتی جهت جلوگیری از انتشار امواج الکترو مغناطیسی برای استفاده در هواپیما هستند.

تخفیف فوق العاده: خرید سل کانتر با قیمت مناسب را از دست ندهید.

کنترل دستگاه انکوباتور نوزاد

کالیبراسیون،تست و کنترل دستگاه انکوباتور:

 • کنترل حرارت : سنسور هوا با سنسور ۱۰ سانتی متربالای تشک نوزاد کالیبره می شود. ضمنا هر چند بار یکبار جهت کنترل و کالیبره حرارت داخل محفظه در ۵ قسمت مختلف داخل محفظه ترمومتر گذاشته می شود. اختلاف دما بایستی از ۱ درجه بیشتر نباشد.
 • رطوبت : بایستی در محدوده گفته شده یعنی ماکزیمم تا ۹۰% رطوبت نسبی قابل تنظیم باشد. از آنجایی که انکوباتور توسط جک های بالابر قابل تنظیم با قد پرستار است، جک ها باید چک شود.
 • مدار سیرکولاسیون هوا که هوای گرم را داخل محفظه می گرداند تا همه جا دارای حرارت یکنواختی باشد بایستی چک شود.
 • تست استقامت دی الکتریک : دستگاه را در معرض ولتاژی حدود ۴ هزار ولت قرار می دهند، اتصالات دستگاه باید در مقابل این ولتاژ بالا استقامت کند و آرکی در دستگاه نداشته باشیم. این آزمایش یکباردر حالت کار عادی و یکبار پس از آنکه ۴۸ ساعت در اتاق رطوبت قرار گرفت انجام می شود. هیچ جریانی یا نشتی بین مدارات الکتریکی دستگاه و بدنه نباید بوجود آید. بعد از انجام تنظیمات مربوطه ، دستگاه را به قسمت کنترل مکانیکی هدایت کرده و پس از آن برای بسته بندی آماده می شود.

قیمت دستگاه انکوباتور

 

شرکت های سازنده انکوباتور نوزاد :

 

Air Shields, Airborne Life Support Systems, Atom Medical, Bio MS, Drager, Fanem, Gigante, Ginevri, Magma, Medicor, Mediprema, Medix, Ohmeda, Parker, Phonenix Medical, Guido Rayos, TSE.

 

 

بهترین برندهای سازنده دستگاه انکوباتور

 

جهت مشاهده لیست مدل و قیمت انکوباتور اینجا کلیک  و یا به آدرس زیر مراجعه فرمایید

  https://gmed.ir/products-list/baby-incubators

 

انکوباتور نوزاد دستگاهی است برای مراقبت ویزه از نوزادان در بدو تولد و نوزادانی که زودتر از موعد متولد شده اند، دستگاه انکوباتور در حفظ جان و نگهداری این نوزادان نقش بسیار مهم و  و سودمندی ایفا می کند و به جرعت می توان گفت که در صورت نبود دستگاه انکوباتور نوزاد تعداد مرگ و میر تا چه میزان افزایش پیدا می کرد و سیر صعودی داشت.

تخفیف فوق العاده: خرید دستگاه اکوکاردیوگرافی با قیمت مناسب را از دست ندهید.

انکوباتور نوزاد

دستگاه انکوباتور دارای امکانات زیاد و مدرنی در جهت حفظ سلامت نوزادان است و امکاناتی را در اختیار آنان قرار می دهد مانند دما، میزان رطوبت و اکسیژن، شایان ذکر است که تمامی این موارد نیز قابلیت تنظیم شدن دارند و بر حسب دستور و تجویز پزشک متخصص،خود می تواند این موارد را بر حسب دستور خود تغییر دهد و از آنها بهره ببرد و پزشک متخصص همچنین می تواند دمای محفظه ی نگهداری را بر حسب دمای بدن نوزاد تنظیم کند، انکوباتور دارای دیواره شفاف است که بدین طریق نوزاد توسط پزشک قابل رویت بوده و توسط دریچه های مختلف در اطراف این محفظه می باشد.

تخفیف فوق العاده: خرید دستگاه سونوگرافی با قیمت مناسب را از دست ندهید.

دسترسی پزشکان و معالجین و پرستاران را به نوزاد در داخل این دستگاه راحت تر می کند، سیستم گردشی هوا در انکوباتور به طریقی است که همواره پارامتر های دما و رطوبت را در محیط محفظه یکنواخت نگهداشته و علاوه بر آن هوای تازه را به داخل محفظه برای نوزاد منتقل می کند که در این صورت محیطی ایده آل برای نوزاد فراهم می آید، ذرات هوا نیز قبل از ورود به محفظه نگهداری نوزاد توس فیلتر های مخصوصی گرفته می شود و انکوباتور نوزاد نیز در صورت رخ دادن مشکلی می تواند با آلارم های مندرج خود، پزشک متخصص و معالجین را مطلع نماید.

تخفیف فوق العاده: خرید دستگاه رگ یاب با قیمت مناسب را از دست ندهید و برای مشاهده انواع دستگاه رگیاب  کلیک کنید.

 بسیاری از این قبیل مورد ذکر شده به شرح ذیل هستند:

. هشدار دمای بیش از حد در داخل محفظه 

. هشدار قطع سنسور پوستی

. هشدار قطع سنسور دما 

. هشدار دمای بیش از حد بدن نوزاد 

. هشدار انحراف میزان دما از حد تنظیم شده

. هشدار قطع جریان برق دستگاه 

. هشدار خالی بودن مغزن آب در جهت تولید رطوبت

امروزه نیز بر همگان ثابت شده است که نوزادی که در صورت نیاز به دستگاه انکوباتور از آن استفاده کند، بعد از چند روز بهبودی بسیار قابل توجه ای را می توان از نوزاد دریافت  کرد و شرایط محیطی خارج از وسیله را بهتر تحمل کرده و سالم تر می باشد.

دستگاه انکوباتور نوزاد چیست؟

انکوباتور نوزاد دستگاهی است برای مراقبت ویزه از نوزادان در بدو تولد و نوزادانی که زودتر از موعد متولد شده اند، دستگاه انکوباتور در حفظ جان و نگهداری این نوزادان نقش بسیار مهم و  و سودمندی ایفا می کند و به جرعت می توان گفت که در صورت نبود دستگاه انکوباتور نوزاد تعداد مرگ و میر تا چه میزان افزایش پیدا می کرد و سیر صعودی داشت.

تخفیف فوق العاده: خرید دستگاه سونیکید با قیمت مناسب را از دست ندهید و برای مشاهده انواع دستگاه جنین یاب کلیک کنید.

دستگاه انکوباتور دارای امکانات زیاد و مدرنی در جهت حفظ سلامت نوزادان است و امکاناتی را در اختیار آنان قرار می دهد مانند دما، میزان رطوبت و اکسیژن، شایان ذکر است که تمامی این موارد نیز قابلیت تنظیم شدن دارند و بر حسب دستور و تجویز پزشک متخصص،خود می تواند این موارد را بر حسب دستور خود تغییر دهد و از آنها بهره ببرد و پزشک متخصص همچنین می تواند دمای محفظه ی نگهداری را بر حسب دمای بدن نوزاد تنظیم کند، انکوباتور دارای دیواره شفاف است که بدین طریق نوزاد توسط پزشک قابل رویت بوده و توسط دریچه های مختلف در اطراف این محفظه می باشد.

تخفیف فوق العاده: خرید دستگاه فتال مانیتورینگ با قیمت مناسب را از دست ندهید.

دسترسی پزشکان و معالجین و پرستاران را به نوزاد در داخل این دستگاه راحت تر می کند، سیستم گردشی هوا در انکوباتور به طریقی است که همواره پارامتر های دما و رطوبت را در محیط محفظه یکنواخت نگهداشته و علاوه بر آن هوای تازه را به داخل محفظه برای نوزاد منتقل می کند که در این صورت محیطی ایده آل برای نوزاد فراهم می آید، ذرات هوا نیز قبل از ورود به محفظه نگهداری نوزاد توس فیلتر های مخصوصی گرفته می شود و انکوباتور نوزاد نیز در صورت رخ دادن مشکلی می تواند با آلارم های مندرج خود، پزشک متخصص و معالجین را مطلع نماید.

دستگاه نگهداری از نوزاد نارس

با پیشرفت مداوم علم پزشکی در حوزه های مختلف، دستگاه انکوباتور نوزاد نیز از این قاعده مستثنا نبوده و به نحوی آنرا می توان در زمره دسته ی لوازم های پزشکی گسترده و سودمند قلمداد کرد که در شرایطی خاص؛ کاربردی بسیار سودمند و مفید دارند.

دستگاه انکوباتور مخصوص نوزاد نارس را را می توان وسیله ایی قلمداد کرد برای دریافت نوزاد نارس و که در شرایط خاص است و توان های مختلف را ندارد و نگهداری از آن به نحو احسن، انکوباتور نوزاد در واقع وسیله ای است برای بهبود عملکرد فرایند های مختلف نوزاد نارس و درمان نوزادی که از مشکلات فراوانی رنج می برد و به هنگام استفاده نیز پزشک متخصص و کادر درمان، بایسته های مهم خود را دارا می باشد، زیرا استفاده از آن مستلزم رعایت موارد بسیار مهمی است.

تخفیف فوق العاده: خرید دستگاه اسپیرومتر با قیمت مناسب را از دست ندهید.

دستگاه های متعددی برای بهبودی احوال اشخاص مختلف در هر رده ی سنی برای بقای عمر بهتر و زندگی راح تر با پیشرفت تکنولوژی انسان ساخته می شود و به شدت نیز قابل استفاده می باشند و فورا نیز در مجامع مختلف دارای مقبولیت می شوند.

دستگاه انکوباتور نوزاد که به صورت عامیانه نیز به این نام خوانده می شود، وسیله ای بسیار سودمند و مفید حاصل از پیشرفت های ویژه ی علم پزشکی برای نگهداری از نوزادان نارس و تازه متولد شده است، دلیل تعبیه این حجم از امکانات و توجه به نوزاد تازه متولد شده این است که نوزادی که به صورت نارس متولد شده است در حساس ترین شرایط ممکن زندگی و زیستی خود قرار دارد و هر خطر جانی می تواند شامل حال آن نوزاد بشود، به دلیل وجود این ضعف های فراوان بدنی پزشکان و متخصصان ناچار به نگهداری و مراقبت ویژه از این نوزادان هستند.

نوزاد داخل دستگاه

پس از متولد شدن نوزاد به صورت نارس، پزشک متخصص و معالجین وی فورا نگهداری از نوزاد را در داخل دستگاه انکوباتور به صورت اورژانسی تجویز می کنند و با شروع موارد مختلفف چک و کنترل علائم مختلف و آلارم های ویژه احوال نوزاد نیز بر حسب دستور پزشک متخصص تعبیه می شود تا بتوان بهترین فرایند نگهداری را برای نوزاد نارسی که تازه متولد شده است اعمال کرد، این دستگاه دارای ویژگی های بسیار زیادی است وم کودک می تواند با نگهداری در آن دستگاه تا هر چند مدت معین تجویز شده توسط پزشک متخصص، آماده رویایی با دنیای جدید خود باشد .و از نظر توان های مختلف دارای ضعف ای بزرگ و عدیده مشکلات طولانی نباشد، شایان ذکر است که استفاده از دستگاه انکوباتور نوزاد نارس سبب افزایش عمر وی و حفظ سلامتی بیشتر وی می باشد.

تخفیف فوق العاده: خرید مانیتور علائم حیاتی با قیمت مناسب را از دست ندهید و برای مشاهده انواع دستگاه مانیتورینگ کلیک کنید.

با پیشرفت مداوم علم پزشکی در حوزه های مختلف، دستگاه تی پیس نیز از این قاعده مستثنا نبوده و به نحوی آنرا می توان در زمره دسته ی لوازم های پزکشی گسترده و سودمند قلمداد کرد که در شرایطی خاص؛ کاربردی بسیار سودمند و مفید دارندف دستگاه انکوباتور کودک نیز از این پیشرفت مستثنی نبود است و مداوم دستخوش تغییرات فراوانی برای نگهداری از کودکان بوده است.

بچه داخل دستگاه

س از متولد شدن نوزاد به صورت نارس، پزشک متخصص و معالجین وی فورا نگهداری از نوزاد را در داخل دستگاه انکوباتور به صورت اورژانسی تجویز می کنند و با شروع موارد مختلفف چک و کنترل علائم مختلف و آلارم های ویژه احوال نوزاد نیز بر حسب دستور پزشک متخصص تعبیه می شود تا بتوان بهترین فرایند نگهداری را برای نوزاد نارسی که تازه متولد شده است اعمال کرد، این دستگاه دارای ویژگی های بسیار زیادی است وم کودک می تواند با نگهداری در آن دستگاه تا هر چند مدت معین تجویز شده توسط پزشک متخصص، آماده رویایی با دنیای جدید خود باشد .و از نظر توان های مختلف دارای ضعف ای بزرگ و عدیده مشکلات طولانی نباشد، شایان ذکر است که استفاده از دستگاه انکوباتور نوزاد نارس سبب افزایش عمر وی و حفظ سلامتی بیشتر وی می باشد.

تخفیف فوق العاده: خرید دستگاه نوار قلب با قیمت مناسب را از دست ندهید و برای مشاهده انواع دستگاه الکتروکاردیوگراف کلیک کنید.

با پیشرفت مداوم علم پزشکی در حوزه های مختلف، دستگاه تی پیس نیز از این قاعده مستثنا نبوده و به نحوی آنرا می توان در زمره دسته ی لوازم های پزکشی گسترده و سودمند قلمداد کرد که در شرایطی خاص؛ کاربردی بسیار سودمند و مفید دارندف دستگاه انکوباتور کودک نیز از این پیشرفت مستثنی نبود است و مداوم دستخوش تغییرات فراوانی برای نگهداری از کودکان بوده است

عکس نوزاد در داخل دستگاه

تصویر نوزاد در داخل دستگاه انکوباتور به شرح ذیل است:

 

عکس نوزاد در داخل دستگاه


 

اسم نگهداری نوزاد نارس در دستگاه

به انجام این فرایند سودمند، یعنی نگهداری از نوزاد نارس به سبب بهبودی ب حسب تجویز پزشک متخصص، نگهداری از نوزاد در دستگاه انکوباتور گفته می شود.

جی مد ، بورس انواع لوازم و ادوات وابسته پزشکی با نازل ترین قیمت

نظرات کاربران

آرمان قائدی

1401/02/25-09:31
واقعا مطالب عالی و مفیدی گذاشتید دمتون گرم

ثبت نظر شما