جدیدترین اخبارومقاله ها

دسته بندی موضوعی

۴ تير ۱۴۰۱

آشنایی با مگنت تراپی یا مغناطیس درمانی در فیزیوتراپی

مغناطیس درمانی که به عنوان مگنت تراپی نیز شناخته می‌شود، درمانی است که در آن فیزیوتراپیست از میدان‌های مغناطیسی (آهن ربا) با فرکانس‌های ثابت یا متغیر برای درمان آسیب شناسی‌های مختلف استفاده می‌کند. خطوط مغناطیسی نه تنها بر روی بافت‌های سطحی اثر می‌گذارند.

۱ تير ۱۴۰۱

8 ماده غذایی پیشگیری کننده از بیماری سرطان

بدن انسان  را می توان به مانند یک دژ مستحکم  اطلاق کرد که تمام تصمیم گیری های فردی، تفکر، احساست و سایر موارد از آن سرچشمه می گیرند و فرمان های صادره از مغز را برای کمال انسان به اجرا می گزارد است که به تمامی ارگان های بدنی انسان صادر می شود.

۱ تير ۱۴۰۱

قدم شمار چیست و چرا به آن احتیاج خواهید داشت؟

گام شمار یک وسیله ای به نسبت ساده است که در شمارش گام های فرد به هنگام راه رفتن کاربرد دارد، گام شمار ها عمدتا با محاسبه حرکت پا و بدن شخص اقدام به شمارش گام می کنند و در بعضی از مدل های پیشرفته تر این دستگاه نیز که عنوانی دیجیتالی را با خود به همراه دارند.

۲۸ خرداد ۱۴۰۱

مکمل ویتامین 3D چیست و در چه زمانی مصرف می گردد؟

این ویتامین نقش مهمی در فرایند رشد سلولی و فرایند های مهم متابولیسمی بدن دارد. مکمل ویتامین 3D چیست و در چه زمانی مصرف می گردد؟ موضوع این مقاله می باشد. ویتامین نوع D یکی از ویتامین های محلول در چربی است و بدن انسان برای رشد و استحکام استخوان های خود به آن نیاز زیادی دارد،

۲۸ خرداد ۱۴۰۱

لیست مهمترین لوازم بارداری و نگهداری از کودک

لوازم بسیار مهمی نیز برای رفاه حال هرچه بیشتر مادر و نوزاد وجود دارد که با تهیه این قبیل موارد الزامی، می توان نظم و اسودگی خاطر بیشتری را برای مادر و کودک فراهم کرد. لیست مهمترین لوازم بارداری و نگهداری از کودک در اینجا آورده شده است.

۲۸ خرداد ۱۴۰۱

روش های بهبود سلامت روده

از پاکسازی گرفته تا بهبود سلامت، بایده مواره نگاه ویزه ای را معطوف روده دانست تا دچار آسیب نشود. روش های بهبود سلامت روده موضوع این مقاله می باشد. نیازمند رعایت بسیاری از موارد و پرهیز از موارد دیگری برای سلامت است. 

۲۸ خرداد ۱۴۰۱

آشنایی با دستگاه رتینوسکوپ و کاربرد های آن

شایان ذکر است که برخی از ضعف های بینابی وجود دارد و ممکن است در برخی افراد رخ بدهد که سبب تاری در دید طبیعی چشم می شود و می توان با استفاده از دستگاه رتینوسکوپ این قبیل موارد را شناسایی کرد.

۲۸ خرداد ۱۴۰۱

8 ماده غذایی در کمک به تقویت سیستم ایمنی بدن

تقویت سیستم ایمنی بدن در این مجموعه  ارگان های حیاتی و مهم که مجموعه بدن انسان را تشکیل می دهد بدن در حمایت از سلامتی و عملکرد سایر ارگان های بدنی نیز بسیار مهم و قابل توجه است. بدن انسان  را می توان به مانند یک دژ مستحکم  اطلاق کرد که تمام تصمیم گیری های فردی، تفکر، احساست و سایر موارد از آن سرچشمه می گیرند.

۲۲ خرداد ۱۴۰۱

واریس معده چیست و چگونه درمان می شود

واریس معده یا همان مری را می توان ایجاد وضعیتی غیر طبیعی و خطرناک قلمداد کرد که منجر به بزرگ شدن رگ های بدن در لوله متصل کننده گلو و معده است سبب می شود، شایان ذکر است که این وضعیت فوق بیشتر در اشخاص دارای بیماری جدی های کبدی به مانند سیروز کبدی هستند رخ می دهد.

۲۲ خرداد ۱۴۰۱

رژیم غذایی مناسب برای اشخاص دارای کبد چرب

کبد یکی از اندام های حیاتی بدن انسان اطلاق می شود که به جرعت می توان گفت مهم ترین وظیفه ممکن را در میان سایر اندام های دیگر بدن از خود به جای می گذارد، این عضو حیاتی نیز گاهی اوقات ممکن است به دلیل ناهنجاری های تغذیه ای و رفتاری شخص در طول زندگی خود و وجود عادات اشتباه، مبتلا به کبد چرب گرد.

۲۲ خرداد ۱۴۰۱

راهنمای خرید بهترین تشک زخم بستر

تشک مواج، که به صورت عام نیز با عنوان تشک زخم بستر نیز خوانده می شود، برای اشخاصی که توان تحرک به مقدار قابل توجه را ندارند بسیار سودمند است زیرا خرید و استفاده از این تشک برای اشخاص بیمار، سبب تقسیم و یکنواختی فشاری است که در اثر نشستن یا دراز کشیدن های مداوم صورت می گیرد

۲۲ خرداد ۱۴۰۱

پنج ماده ی غذایی که باید از رژیم های غذایی حذف شوند

استفاده از مواد غذایی فاقد ارزش غذایی و بدون خاصیت می تواند موجبات ضرر بیش از حدی را برای بدن اشخاص ایجاد کند. موضوع مقاله پنج ماده ی غذایی که باید از رژیم های غذایی حذف شوند می باشد. سلامت بدنی و تناسب اندام در برهه های زندگی مختلفف به صورت یکسان برای افراد دارای اهمیت است،