لطفاً صبر کنید ...

وبلاگ جی مد

اخبار ، آموزش ، اطلاع از امکانات جدید ، مقالات ، موفقیت ها و ... را در وبلاگ جی مد بخوانید.

 

با پیشرفت مداوم و روز افزون علم طبیعتا زندگی بشر دستخوش تغییرات و دگرگونی های فراوانی شده است و البته پیش از زندگی خود علم است که مدام دستخوش تغییر و تحول است.یکی از این علوم که به تعبیری در جبهه نخست تحولات قرار گرفته و سالانه مقالات علمی و پژوهشی بسیاری با موضوع های متفاوت با محوریت آن صورت می گیرد علم پزشکی و زیر شاخه های متعدد آن است.دندانپزشکی نیز به عنوان یکی از زیرشاخه های مهم  دانش پزشکی از این قاعده مستثنی نیست.این رشته با عضوی از بدن سروکار دارد که به بسیاری که به بسیاری از مقوله های گوناگون در سلامت و فعالیت های روزانه هر انسان؛از زیبایی و عملکرد دستگاه گوارش گرفته تا صحبت کردن معمولی مربوط است.یکی از روش های نوینی کهچند سالی است به کمک دندانپزشکان آمده و به سبب سهولت و کارایی زیاد؛فراگیری قابل توجهی هم پیدا کرده لیزردرمانی در دندانپزشکی است.

مشاهده کامل نوشته

دندان های دیجیتال و هوشمند فناوری جدیدی که در تایوان تولید شده اند، این دندان ها می توانند برای دکترتان و بر علیه شما به جاسوسی بپردازند. سنسور تعبیه شده در آنها می تواند اطلاعات خوردنی ها ، نوشیدنی ها یا مصرف دخانیات شما را بلافاصله برای پزشکتان ارسال کند.

 

مشاهده کامل نوشته

 

به جرأت می توان گفت انتخاب و خرید تجهیزات پزشکی یکی از مشکل ترین انواع خرید است. پارامترهای متعدد و متنوعی وجود دارند که یک مصرف کننده تجهیزات پزشکی حین خرید باید به آنها توجه داشته باشد تا از صحت خرید خود اطمینان حاصل نماید؛ بویژه اگر وسیله ای که می خواهد خریداری نماید با قیمت بالا یا عملکرد حساس پزشکی باشد. اما خبر خوبی که در این زمینه وجود دارد این است که برای تشخیص کیفیت یک وسیله پزشکی نیازی نیست که متخصص تجهیزات پزشکی باشید زیرا مراجعی وجود دارد که می توان با استفاده از آنها اصالت و کیفیت کالاهای پزشکی را سنجید .

مشاهده کامل نوشته

بیوفیدبک و کاربرد آن در مهندسی پزشکی

 

بیوفیدبک یا پس خوران زیستی ،روش درمانی است که از اواخردهه ششم قرن بیستم ابداع شده است که در ان بیمار در مقابل نماد یکی از تظاهرات بیولوژیک خود قرار میگیرد و سعی میکند با تمرکز آن را در جهت مطلوب تغییر دهد. واژه ی بیوفیدبک برای اولین بار در اواخر دهه ۱۹۶۰ به برخی موضوعات تحقیقاتی با هدف تغییر فعالیت های غیر ارادی بدن ،از قبیل فعالیت های مغزی،فشارخون ،تعدادضربان قلب و…اطلاق شد.

مشاهده کامل نوشته

تصویر برداری زیستی به کمک نانوذرات (nanoparticles)

 

کاربردهای بیومدیکال نانوذرات در تصویر برداری مولکولی، دارورسانی و درمان باعث ظهور زمینه “نانوپزشکی” شده اند و پیشرفت های قابل توجهی در دهه های اخیر در سراسر دنیا گزارش شده است. نسل جدیدی از پروب های تصویر برداری (یا عوامل کنتراست) و استراتژی های نوآورانه برای تصویر برداری چند مُدی با بازده بالا توجه بسیاری را به خود جلب کرده و در کاربرد های پیش کلینیکی موفق بوده است. با این پیش زمینه در این مقاله اصول و پیشرفت های اخیر این زمینه برای ترسیم چشم اندازی کلی مورد بحث قرار خواهد گرفت.

مشاهده کامل نوشته