لطفاً صبر کنید ...

وبلاگ جی مد

اخبار ، آموزش ، اطلاع از امکانات جدید ، مقالات ، موفقیت ها و ... را در وبلاگ جی مد بخوانید.

 

محققان بریتانیا و مجارستان یک نوع چاقوی جدید جراحی ساخته اند که می تواند بافت سرطانی ناسالم را ظرف چند ثانیه تشخیص داده و به از بین بردن بقایای تومور در اتاق جراحی کمک می کند.

مشاهده کامل نوشته

 

برای اولین بار در ایران دستگاهی برای درمان تعریق بیش از حد بدن توسط یک شرکت دانش بنیان در پارک علمی و فناوری دانشگاه تهران ساخته و تجاری سازی شده است.

مشاهده کامل نوشته

کاربرد مهندسی پزشکی (biomedical engineering) در فضا

 

از ابتدای عصر فضا جانداران مختلفی برای بررسی اثرات گوناگون اقامت در فضا همچون شرایط بی وزنی و تأثیر پرتوهای کیهانی بر سیستم های حیاتی و … به فضا فرستاده شده اند.در سال ۱۹۴۷ امریکا نخستین محموله های زیستی جهان را که شامل چند مگس، میوه، ذرت، جلبک و سایر گونه های گیاهی بود به منظور مطالعه ی اثرات تابش های مضر خورشیدی بر حیات در قالب چند پرتاب مختلف به فضا ارسال کرد.این پرتاب ها از نوع زیر مداری بودند. در ۱۴ ژوئن ۱۹۴۹، میمونی به نام آلبرت، نخستین پستاندار مسافر فضا شد و تا ارتفاع ۱۳۴ کیلومتری بالا رفت و بدین ترتیب لقب نخستین میمون فضانورد دنیا را نیز به دست آورد. البته این میمون در مسیر بازگشت به دلیل باز نشدن چتر نجات و بر اثر ضربه ی برخورد با زمین از بین رفت.

مشاهده کامل نوشته

گوگل از ساخت قاشق هوشمندی برای مبتلایان به بیماری پارکینسون خبر داد که می تواند بیش از ۷۵ درصد از اثرات لرزشی این بیماری را کاهش دهد.

 

مشاهده کامل نوشته

 

محققان دانشگاه درسدن در یک دستاورد مهم، موفق به رشد نخاع کامل با استفاده از سلول‌های بنیادی جنینی در آزمایشگاه شدند.

مشاهده کامل نوشته